AIDA Freediver Award: Najlepsi z najlepszych

Jeszcze tylko trzy dni pozostały do zakończenia plebiscytu na najlepszych freediverów 2011 roku! Chcesz wybrać swojego faworyta! Głosować można do 31 grudnia!

Nurkowie wyłonieni będą w dziewięciu kategoriach:

- Best Male Freediver

- Best Female Freediver

- Best Male Newcomer

- Best Female Newcomer

- Best Judge

- Best Aida Volunteer

- Best Coach

- Best Instructor

- Best Athletic Sportsmanship

    Wśród naszych reprezentantów, do nagrody najlepszego freedivera roku w kategoriach Best Male Freediver i Best Male Newcomer, nominowany jest m.in. Mateusz Malina. Nurek freedivingiem zajmuje się dopiero od 3 lat, a już osiąga imponujące wyniki.

    W 2010 roku znalazł się w pierwszej piątce World Absolute Freediver Award. Jako jeden z 6 ludzi na świece zszedł na głębokość 100 metrów w dyscyplinie free immersion i jako jeden z 14 w dyscyplinie constatn weight. We wrześniu br., schodząc na głębokość 106 metrów, Mateusz zdobył srebrny medal AIDA Individual Depth World Championship w konkurencji Free Immersion. Natomiast na początku grudnia, podczas zawodów nurkowych o Barbórkowy Puchar Śląska, Mateusz Malina osiągnął 225 m w kategorii DYN i 175 m w kategorii DNF! Nurek ustanowił tym samym dwa nowe rekordy Polski we Freedivingu!

    Plebiscyt na najlepszych freediverów roku organizuje AIDA International we współpracy z firmą Sunto. Głosować można tylko raz, na jedną osobę w każdej kategorii. Swój głos możesz oddać TUTAJ.

    Dołącz do nas na Facebooku