RoweRowe Piątki na Europejski Dzień Bez Samochodu

W ramach europejskiego tygodnia zrównoważonego transportu, przez dwa kolejne piątki września na wybranych skrzyżowaniach Gdańska w godzinach porannych, po raz kolejny pozytywnie zaskoczeni zostaną mieszkańcy, którzy wybiorą rower jako środek codziennego transportu.

II Kampania Społeczna "RoweRowe Piątki" - 16 i 23 września na wybranych skrzyżowaniach Gdańska w godzinach porannych od 06:30 do 09:00.

Tegoroczna edycja "RoweRowych Piątków" odbywać się będzie pod hasłem:

Daj się namówić na "zmianę optyki", w piątek wybierz rower zamiast bryki.

Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców Gdańska do korzystania z roweru jako środka transportu, którym można dojeżdżać do pracy, czy szkoły. Ma także pokazać korzyści płynące z codziennej form mobilnej aktywności, oraz przybliżyć kierowaną do rowerzystów ofertę  samorządów i instytucji z Pomorza.

Planowanym rezultatem jest wzrost liczby dojeżdżających do pracy rowerem, co w konsekwencji doprowadzi do zmniejszenia korków tworzonych przez kierowców, emisji dwutlenku węgla. Organizatorzy liczą, że zwiększy się także liczba Gdańszczan aktywnie wypoczywających w weekendy.

Organizatorami są Pomorskie Stowarzyszenie Wspólna Europa, Civitas Mimosa i Miasto Gdańsk. Ważnym elementem jest włączenie się, już po raz kolejny się w ramach wolontariatu pracowniczego przedstawicieli gdańskiego oddziału Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, którzy w ten sposób promują mobilność aktywną, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu oraz czynnie włączają się w działania na rzecz społeczności lokalnej.

Organizatorzy są przekonani, że tegoroczna edycja "RoweRowych Piątków" będzie równie a nawet bardziej zaskakująca co poprzednia, dlatego 16 i 23 września wskocz na rower i zobacz czym zaskoczymy Cię tym razem.

Więcej informacji na: www.rowerowepiatki.pl

Więcej o: