Informacje

 • Piwo, sport i zdrowie! Czy piwo jest dobre dla kolarzy?

  Piwo, sport i zdrowie! Czy piwo jest dobre dla kolarzy?

  Czy wypicie piwa po treningu może być dla sportowca lepsze od wypicia szklanki wody? Zapewne dla większości odpowiedź jest jasna i brzmi "nie". Niektóre badania donoszą jednak, że piwo wypite po aktywności fizycznej może przynieść pozytywne efekty. Nadszedł czas, aby skonfrontować się z faktami i mitami na temat złotego trunku będącego jednym z najpopularniejszych napojów na świecie.

 • Tour de France. Polacy w Wielkiej Pętli

  Tour de France. Polacy w Wielkiej Pętli

  Każdego roku na całym świecie organizuje się setki kolarskich wyścigów, ale tylko Tour de France przyciąga na trasę i przed ekrany tak wielkie rzesze miłośników kolarstwa. A za sprawą kilku wyjątkowych kolarzy znad Wisły budzi coraz gorętsze emocje również wśród kibiców z Polski. Czy w tym roku również mają szanse, by podbić nasze serca i zawładnąć naszą uwagą przez trzy gorące tygodnie lipca?

 • Giro d'Italia. Nairo Quintana nowym liderem, dramat Gerainta Thomasa
 • 'Bike&Cook. Kulinarny poradnik rowerzysty', czyli przepisy idealne dla sportowców

  "Bike&Cook. Kulinarny poradnik rowerzysty", czyli przepisy idealne dla sportowców

  Jedzenie jako paliwo jest niezwykle ważne dla sportowca. A wpływ diety na osiągi kolarza jest wręcz kluczowy. Już 15 marca będzie miał premierę pierwszy w Polsce poradnik kulinarny dla rowerzystów, który ukaże się nakładem Wydawnictwa Filo. Znajduje się w nim ponad 100 prostych przepisów na pożywne i zdrowe dania, które zapewnią szybkość i energię, a nie dostarczą zbędnych kilogramów.

 • Bike Festiwal zaprasza do Gdańska

  Bike Festiwal zaprasza do Gdańska

  W pierwszy weekend kwietnia miłośnicy rowerowego stylu życia spotkają się w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym AMBEREXPO w Gdańsku. Przed nami kolejna edycja BIKE FESTIWALU - największej tego typu imprezy w Polsce, inaugurującej sezon rowerowy. Rok temu udział wzięło w niej ponad 100 firm i marek, imprezę odwiedziło 22 tysiące osób!

 • Bydgoszcz Cycling Challenge - nowa impreza kolarska w Bydgoszczy!
 • II edycja Wspieraj i Wygrywaj - Sport Pozytywny w Gdyni
 • Maja Włoszczowska i film 'Road 2 Rio' w wybranych kinach w Polsce

  Maja Włoszczowska i film "Road 2 Rio" w wybranych kinach w Polsce

  Historyczny wyścig w Rio de Janeiro, na którym Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal, pokazał całemu światu moc polskiego kolarstwa. Za tym jednym wyścigiem stało półtora roku intensywnych przygotowań zawodniczki oraz jej całej ekipy. Film "Road 2 Rio" to fascynujący dokument wnikający za kulisy wielkiego sukcesu polskiej zawodniczki, jej zmagań z bólem i niepowodzeniami, ale też radości z wygranych.

 • Podłódzkie drogi rowerowe: Zgierz - nowe buble i sierżanty [SPAM]
 • Kolarz po sezonie, czyli jak odpocząć i jak trenować zimą

  Kolarz po sezonie, czyli jak odpocząć i jak trenować zimą

  Ludzki organizm nie jest w stanie nieprzerwanie poprawiać wydolności i cech motorycznych. Po serii wyczerpujących treningów i startów konieczna jest regeneracja poddawanym ciągłym impulsom włókien mięśniowych i obniżenie poziomu stresu. Po sezonie startowym organizm każdego zawodnika jest wyczerpany fizycznie i psychicznie i nie nadaje się już do podnoszenia sprawności. Żeby przystąpić do kolejnego cyklu treningowego potrzebny jest wypoczynek, najlepiej aktywny, aby zregenerować przeciążone mięśnie i wyleczyć drobne urazy.

 • Marek Konwa zmienia barwy klubowe

  Marek Konwa zmienia barwy klubowe

  Marek Konwa - najlepszy polski kolarz górski ostatnich lat, dołączył do ekipy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. To kolejny ważny krok do przodu dla tej prężnie rozwijającej się drużyny kolarstwa górskiego

 • Najważniejsze 24 godziny, czyli jak spędzić dzień przed amatorskimi zawodami kolarskimi?

  Najważniejsze 24 godziny, czyli jak spędzić dzień przed amatorskimi zawodami kolarskimi?

  Dla każdego kolarza górskiego - nieważne, czy uprawia ten sport profesjonalnie, czy amatorsko - dzień wyścigu jest tym najważniejszym ze wszystkich. Startujący w zawodach zawsze muszą się wykazać doskonałą dyspozycją fizyczną i psychiczną. Czy istnieją sprawdzone sposoby, na wykorzystanie tych 24 godzin przed wkroczeniem do akcji? Oczywiście!

 • Polacy wybierają e-bike'a zamiast tradycyjnego roweru?

  Polacy wybierają e-bike'a zamiast tradycyjnego roweru?

  Badanie TNS Polska wykazało, że 74% Polaków wybrałoby rower ze wspomaganiem elektrycznym zamiast roweru tradycyjnego. Wśród najważniejszych powodów chęci przesiadki na e-bike Polacy wymieniają wygodę, szybkość oraz brak konieczności przebierania się.

 • Naturalny i zdrowy środek dopingujący? Sok z buraka!

  Naturalny i zdrowy środek dopingujący? Sok z buraka!

  W dzisiejszych czasach zarzucani jesteśmy reklamami chemicznych drinków energetycznych, które dadzą nam energię życiową, zapewnią witalność, dadzą kopa do działania a także przyspieszą procesy myślowe. Słodzony, gazowany, chemiczny produkt zawsze przegra jednak z... sokiem z buraka!

 • Finał Mazovia MTB Marathon w Piasecznie

  Finał Mazovia MTB Marathon w Piasecznie

  Wielki finał 12 edycji cyklu Mazovia MTB Marathon przed nami! XV etap odbędzie się już 8 października w Piasecznie. Baza zawodów stanie na stadionie przy ulicy Leśnej 15 w Żabieńcu. Po maratonie przeprowadzona zostanie uroczysta dekoracja klasyfikacji generalnych. Organizator zaprasza także na nieoficjalne podsumowanie sezonu i wspólną zabawę.

Copyright © Agora SA