Maja Włoszczowska: Zapraszam do Polkowic

Materiał promocyjny

CC Polkowice to z pewnością najsilniejszy dziś w Polsce team kolarski. Jestem dumna, że jestem jego częścią. Dzięki pasjonatom kolarstwa z tego miasta mogę spokojnie przygotowywać się do igrzysk w Londynie.

Starty z nazwą "Polkowice" na koszulce to wielki zaszczyt, ale też olbrzymia odpowiedzialność. Bo miasto od lat słynie ze sportowych osiągnięć i wielkich kolarskich tradycji. W jego barwach startowało przede mną wielu wybitnych zawodników. Trzeba też pamiętać, że to m.in. tu rozgrywany jest szosowy wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich - jedna z najstarszych imprez kolarskich w Polsce. W tym roku, w maju, odbył się już po raz 44.

Można więc przyjechać do Polkowic, by dopingować kolarzy podczas pasjonujących wyścigów zawodowców, ale można też wsiąść na rower i wybrać się na niezwykle atrakcyjne turystycznie trasy rowerowe, których nie brakuje w całym powiecie polkowickim. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli więc ktoś lubi jazdę po przyjemnych, zacienionych traktach, to powinien wybrać się do Lasów Chocianowskich lub borów Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Po drodze można zatrzymać się nad wodą i obserwować rzadkie gatunki ptaków na Stawach Przemkowskich. Miłośnikom niezbyt forsownej wspinaczki polecam wyprawę na Wzgórza Dalkowskie. A lubiącym zabytki - trasę wokół gminy Grębocice, gdzie niemal w każdej mijanej miejscowości stoi stary kościół lub pałac. Zresztą sprawdźcie sami, zapraszam.

Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim, zawodniczka CCC Polkowice

Gdzie spać, gdzie wypoczywać, najważniejsze imprezy

Najciekawsze trasy (z mapkami):

1. Wokół gminy Grębocice

Grodowiec z lotu ptaka. W centrum wsi Sanktuarium Matki Bożej Grodowieckiej - miejsce pielgrzymek słynące z cudownych uzdrowień Grodowiec z lotu ptaka. W centrum wsi Sanktuarium Matki Bożej Grodowieckiej - miejsce pielgrzymek słynące z cudownych uzdrowień  Grodowiec z lotu ptaka. W centrum wsi Sanktuarium Matki Bożej Grodowieckiej - miejsce pielgrzymek słynące z cudownych uzdrowień

2. Przez Wzgórza Dalkowskie

Panorama Wzgórz Dalkowskich Panorama Wzgórz Dalkowskich  Panorama Wzgórz Dalkowskich

3. Przez Lasy Chocianowskie

Kościół św. Jacka z muru pruskiego w Pogorzeliskach Kościół św. Jacka z muru pruskiego w Pogorzeliskach  Kościół św. Jacka z muru pruskiego w Pogorzeliskach

4. Przez Stawy Przemkowskie

Stawy Przemkowskie z lotu ptaka Stawy Przemkowskie z lotu ptaka  Stawy Przemkowskie z lotu ptaka

5. Wokół gminy Polkowice

i

cemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim, zawodniczka CCC Polkowice

Więcej o:
Copyright © Agora SA