W Nidzicy zakończył się czterodniowy rowerowy maraton "Gwiazda Mazurska"

"Gwiazda Mazurska" to jedyny w Polsce czterodniowy rowerowy maraton, organizowany od pięciu lat przez znanego i doświadczonego kolarza Cezarego Zamanę. To również jedyna taka impreza organizowana na Mazurach. W czasie minionego długiego weekendu zawodnicy mieli okazję odwiedzić cztery malownicze i niezwykle urokliwe mazurskie miejscowości: Szczytno, Jedwabno, Purdę i Nidzicę. Rozegrano trzy maratony oraz jazdę indywidualną na czas. Gwiazda Mazurska to impreza rowerowa, w której chętnie uczestniczą rodziny z dziećmi, tak też było i w tym roku.

Maraton mimo, że jest polecany również najmłodszym, nie należy do najłatwiejszych. Jazda na rowerze dzień po dniu wymaga mobilizacji, kondycji i samozaparcia. Z roku na rok coraz więcej zawodników decyduje się na taką przygodę. Ten kto spróbuje wystartować choć raz, wie że z Gwiazdy wyjeżdża się z uczuciem satysfakcji i spełnienia. Sportową rywalizację dopełnia cudowna rodzinna atmosfera.

W tym roku pogoda była zmienna, ale na szczęście deszcz i grad pojawiał się nad trasą tylko w nocy. W dzień było słonecznie, ale obfite opady sprawiły, że warunki na trasie były cięższe. Uczestnicy wracali z trasy lekko ubłoceni, ale cali i szczęśliwi, ich wysiłek wynagradzały przepiękne widoki.

Poza maratonem na zawodników czekały dodatkowe atrakcje.Nadleśnictwo Olsztyn przygotowało konkursy z wiedzy przyrodniczej, w których można było wygrać wiele upominków. Czynnie zaangażowane były w pomoc Nadleśnictwo Nidzica oraz Nadleśnictwo Jedwabno, które miało swoją prezentację na maratonie i rozdawało sadzonki drzew. Z okazji Dnia Dziecka wszystkie dzieci otrzymały upominki, a sportowe zmagania dopełnił mecz Zawodnicy kontra Organizatorzy, gdzie zawodnicy okazali się bezkonkurencyjni wygrywając spotkanie 2:0. Po meczu odbyło się ognisko i tradycyjny "Wieczorek Gwiazdy Mazurskiej".

Zwycięstwo zapewnili sobie zawodnicy, którzy w trakcie czterodniowej rywalizacji zebrali największą liczbę punktów z poszczególnych etapów. Po maratonie odbyło się wręczenie pucharów oraz atrakcyjnych nagród.

Pierwszy w klasyfikacji generalnej na dystansie Hobby był Wojciech Szałachowski (MSR Mrągowo) , drugie miejsce Kacper Szabłowski (BGŻ- KK24h) , trzeci Sebastian Żurek (Auto Mik Team) . Zawodniczką, która stanęła na najwyższym podium była Ewa Januszewska (Tatatim) , drugie miejsce zajęła Zuzanna Żegunia , a trzecie Natalia Trawkowska .

W kategorii mężczyzn, na dystansie Fit pierwsze miejsce zajął Paweł Szczygielski (Szczytno) , drugi był Piotr Krakowiak (Mazovia MTB Team) , a trzeci był Robert Zalewski (www.rowerek.eu & Maxxis . Najszybszą kobietą w czterodniowej klasyfikacji na tym dystansie była Monika Wrona (Warszawa) , druga była Aleksandra Rudzińska (Warszawa) , a trzecia Maria Lipowiecka (Compas Bike Team).

Najlepszy na Dystansie Mega okazał się Radosław Gołębiewski ( TCC Jade Toruń) , drugi był Michał Cąpała ( MTB Team RMF FM Rockstar Energy Drink) , a trzecie miejsce zajął Michał Wyżlic (Algida Kross Centrum Rowerowe Olsztyn) . W kategorii kobiet najszybsza była Krystyna Żyżyńska (Mybike.pl) , drugie miejsce zajęła Katarzyna Dalbiak (Airbike.pl) , a trzecia była Elżbieta Kaca (Mybike.pl) .

W klasyfikacji rodzinnej pierwsze miejsce zajęli Macieja Team , drugie rodzina Lipowieckich , a na trzecim uplasowali się członkowie rodziny Smejda .

W męskiej klasyfikacji drużynowej najszybsza okazała się drużyna Algida Centrum Rowerowe Olsztyn , natomiast w klasyfikacji drużynowej mix, najlepsza była drużyna Mybike Plus Minus .

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na Gwiazdę Mazurską za rok. A już w ten weekend zapraszamy do startu na najbliższym maratonie cyklu Merida Mazovia MTB, który odbędzie się 8 czerwca w Otwocku!

Szczegółowe informacje na: www.mazoviamtb.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.