Wielki Weekend Rowerowy - II edycja imprezy turystyczno-rekreacyjnej pod hasłem Szlakiem Rud Żelaza - Brynica (19 czerwca 2011)

Zapraszamy na wycieczkę szlakiem Rud Żelaza.

Organizator: Stowarzyszenie Odnowy Wsi Brynica

Termin i miejsce startu: 19 czerwca, godzina 14:00, Gospodarstwo Agroturystyczne Agrorelaks u. Leśna 12, Brynica.

Informacje dodatkowe: Stowarzyszenie Odnowy Wsi Brynica serdecznie zaprasza do udziału w II edycji imprezy turystyczno-rekreacyjnej pod hasłem Szlakiem Rud Żelaza, która odbędzie się 19 czerwca 2011. Impreza nawiązuje do XIX wiecznej tradycji wydobywania, przetapiania i transportowania darniowej rudy do pobliskich hut - szczególnie huty w Zagwiździu. Z tamtych czasów zachowała się do dziś 'Rudzka Aleja', którą ówcześni mieszkańcy Brynicy surowiec transportowali, a która od zeszłego roku stała się lokalnym szlakiem turystycznym, łączącym obie miejscowości.

Organizowana w ramach Odnowy Wsi impreza ma na celu promocję jej walorów kulturowych, historycznych i przyrodniczych. Najważniejszym przesłaniem jest jednak tworzenie mieszkańcom naszej miejscowości, naszej gminy i gościom kolejnej oferty kulturalnej, dzięki której będą mieli okazję do spotkania, wypoczynku oraz wzbogacania swojej wiedzy na temat naszego regionu.

Zobacz też:

KALENDARZ IMPREZ

MAPĘ IMPREZ - WIELKI WEEKEND ROWEROWY

MAPĘ IMPREZ - 13-19 CZERWCA

Więcej o: