IV Kolarskiego Memoriału Stanisława Królaka (18 sierpnia 2013)

To będzie prawdziwe kolarskie święto w samym centrum Warszawy! IV Memoriał Stanisława Królaka pojedzie pod patronatem Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Organizatorem jest Grzegorz Wajs, były kolarz, dyrektor LOTTO Poland Bike Marathon.

Organizator: Poland Bike

Termin i miejsce startu: 18 sierpnia, 9-20, Stare Miasto, Warszawa

Informacje dodatkowe:

Celem imprezy, która zadebiutuje w Warszawie, jest promocja stolicy, popularyzacja kolarstwa i uczczenie pamięci wybitnego kolarza Stanisława Królaka.

- To będzie nie lada gratka dla miłośników jazdy na dwóch kółkach. W zawodach kolarskich będzie mógł wystartować każdy, ale punktem kulminacyjnym imprezy będzie wyścig zawodowców z Polski i zagranicy - mówi dyrektor imprezy Grzegorz Wajs. - Memoriał Królaka do tej pory rozgrywany był w Wołominie.

Kolorowe Miasteczko Poland Bike zostanie zlokalizowane w sercu stolicy, na warszawskim Starym Mieście. Start i meta wyścigów znajdą się przy Krakowskim Przedmieściu na wysokości Hotelu Bristol, a Biuro Zawodów - przy ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza w pobliżu Hotelu Europejskiego.

Specjalnymi gośćmi IV Memoriału Stanisława Królaka w Warszawie będą córka Ewa Królak-Bończak i bracia legendarnego, pierwszego polskiego zwycięzcy Wyścigu Pokoju z 1956 roku. Na warszawskie Stare Miasto zawitają też gwiazdy kolarstwa sprzed lat, na czele z Ryszardem Szurkowskim.

Więcej informacji: http://www.memorialkrolaka.pl/

Zobacz też:

KALENDARZ IMPREZ

Więcej o: