Rozwiązanie konkursu z Kiano Kid Pad Mini

Jak można wykorzystać technologię komputerową w sportowym wychowaniu dziecka? Odpowiedzi dostaliśmy wiele. Przedstawiamy Wam trójkę zwycięzców!

Świat naszych dzieci, to świat tabletów, smartfonów, komputerów. Zadaniem rodziców jest pokazanie maluchom ścieżki, która pozwoli im na pełny rozwój psychofizyczny. Poprzez swoje odpowiedzi pokazaliście nam, że nie musimy bać się technologii, wręcz możemy ją wykorzystać do czysto sportowych celów.

Przesłaliście nam wiele zgłoszeń. Różnorodnych i ciekawych, dlatego rozwiązanie konkursu nie było sprawą łatwą. Ostatecznie wyłoniliśmy trzy osoby, które dostaną od nas tablety Kiano Kid Pad Mini. Oto oni:

Sebastian Maroszek

Aleksandra Nasiłowska

Sylwia Lorens

Gratulujemy!

Sebastian Maroszek:

Technologię można wykorzystać a sport uprawiać trzeba. Przez zabawę do sportu - to hasło znają miliony. Tablet i komputer mogą w tym odegrać swoją rolę. Sam lubię zagrać w tenisa na laptopie by potem wyjść na prawdziwy kort. Robię też na odwrót i dobrze mi z tym. Nie mówiąc o tym, że wszystkie statystyki, osiągi, wyniki regularnie wgrywam na dysk. Z danym powstają wykresy a z nich obraz poczynionych postępów. Tu noszę też kalendarz kolejnych zawodów i harmonogram ćwiczeń. Oglądam filmy w temacie. Przeglądam też zdjęcia z dyscypliną, którą uprawiam. Nie ma większego znaczenia czy wygrywam czy przegrywam. It's good to have fun.

Sylwia Lorens:

Technologia komputerowa daje obecnie duże możliwości w wychowaniu sportowym dzieci. Dzięki jej wykorzystaniu można z dzieckiem śledzić strony poświęcone aktywnemu stylowi życia, brać udział w różnych wydarzeniach sportowych. Dzięki grom  o tematyce sportowej dziecko uczy się zasad obowiązujących w poszczególnych dyscyplinach. Może też spróbować sił w różnych grach i dyscyplinach sportowych z wykorzystaniem urządzeń towarzyszących (kontrolery, kinekt, play station move, kamery, oculus rift). Takie gry uczą zręczności, zwinności, uczą też zdrowej rywalizacji i umiejętności przegrywania. Technologia komputerowa może być alternatywą dla dziecka jeśli z jakichś powodów nie może ono realizować się w sporcie czasowo (np kontuzja, choroba), trwale (niektóre rodzaje niepełnosprawności) choć zawsze warto szukać sposobów na jak najbardziej aktywne spędzanie czasu.

Ola Nasiłowska:

Technologia komputerowa to możliwości jakie możemy wykorzystać dzięki komputerowi, aby zaszczepić w dziecku np. pasję sportową. Technologia to m.in. dostęp do internetu. Tu otwiera się bogactwo informacji: gry komputerowe, programy edukacyjne, muzyka dotyczące zagadnień sportu. Komputer to zachęta do śledzenia wydarzeń sportowych i poznawania sylwetek mistrzów. Dzięki dostępowi do odtwarzacza  płyt CDR dzieci mogą osłuchać się z ulubioną  piosenką , czy obejrzeć bajkę propagującą aktywny tryb życia. Program Paint i kolorowanki on-line to sposób na zainteresowanie dzieci sportem poprzez rysowanie, malowanie i drukowanie, zaś Power Point daje możliwość tworzenia prezentacji ,dzięki czemu zdobywanie wiedzy staje się ciekawsze. Chęć posiadania modnej odzieży lub wymarzonego sprzętu sportowego wypatrzonego na platformie handlowej to też bodziec do zainteresowania się sportem. Zaś internetowe konkursy zachęcające do aktywności całą rodzinę mogą również  zarazić dziecko miłością do sportu.