"Marca" ujawnia rozmowę Jamesa z Zidanem. Wyładował swoją frustrację

James Rodriguez nie zagra w pozostałych czterech spotkaniach La Liga? Hiszpańskie media wyjaśniają, dlaczego Kolumbijczyk nie został powołany na ostatni mecz z Athletic Bilbao oraz wyjaśniają przyszłościowy scenariusz pomocnika.

Podczas konferencji prasowej Zinedine Zidane skomentował nieobecność Jamesa Rodrigueza w składzie na ostatni mecz w La Liga przeciwko Athletic Bilbao. Francuz przyznał, że jego decyzja motywowana była prośbą piłkarza, który przyznał, że nie jest psychicznie gotowy na spędzenie kolejnego spotkania na ławce rezerwowych - informuje "Marca". Zdaniem mediów, Kolumbijczyk nie zagra w żadnym z meczów do końca sezonu.

Zobacz wideo Trwa odmrażanie piłki nożnej. "Jesteśmy najbezpieczniejszym zawodem na świecie"

James Rodriguez poprosił o odsunięcie od składu. Władze klubu reagują

Rozmowa przed meczem nie spodobała się władzom Realu Madryt, które stwierdziły, że nie chcą, aby cokolwiek rozpraszało Zinedine'a Zidane'a oraz resztę zespołu. Dlatego, jak donosi "Marca" zdecydowały odsunąć pomocnika od składu.

James Rodriguez podkreślił swoją frustrację powołując się w rozmowie na spadek w hierarchii, gdyż Zinedine Zidane częściej stawia na Viniciusa Juniora, Rodrygo, Marco Asensio czy Isco. Według hiszpańskiego dziennika władze klubu chcą sprzedać 28-latka, który nie pełni znaczącej roli w składzie. W ostatnim letnik okienku transferowym po pomocnika zgłosiły się takie kluby jak SSC Napoli oraz Atletico Madryt

Dziennik "Marca" zaznacza, że profil piłkarza nie pasuje do układanki francuskiego trenera, dlatego 28-letni pomocnik powinien rozglądać się za nowym klubem. W obecnym sezonie James Rodriguez rozegrał 14 z 46 spotkań Realu Madryt we wszystkich rozgrywkach. Obecny kontrakt pomocnika obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.

Więcej o: