Paweł Wszołek

Polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w angielskim klubie Queens Park Rangers, do którego został wypożyczony z Hellas Verony oraz w reprezentacji Polski.
Data urodzenia: 30.041992
Miejsce urodzenia: Tczew, Polska
Wzrost: 1,86 m
Facebook: https://www.facebook.com/WszolekPawel/

Przebieg kariery

W sezonie 2009/2010 Paweł Wszołek występował w juniorskiej Polonii Warszawa, grającej w Młodej Ekstraklasie, ale po roku udało mu się przebić do pierwszej drużyny. W barwach "Czarnych Koszul" rozegrał 60 spotkań, w których zdobył 9 bramek. W czerwcu 2013 roku Wszołek rozwiązał kontrakt z Polonią i związał się z włoską Sampdorią. 11 maja 2014 r. w meczu z Napoli, strzelił swojego pierwszego gola na Półwyspie Apenińskim. Ostatniego dnia letniego okienka transferowego w 2015 r. został wypożyczony na rok do Hellas Verony. W nowym zespole debiutował w meczu z Lazio. W sezonie 2015/2016 wystąpił w 26 ligowych meczach Verony, w których zanotował aż 6 asyst. Niestety nie pomogły one drużynie w utrzymaniu zespołu w Serie A. W czerwcu 2016 został wykupiony z Sampdorii przez Hellas Veronę na stałe. Mimo to, został wypożyczony do angielskiego Queens Park Rangers, grającego na zapleczu Premier League.

Reprezentacja

Zadebiutował w kadrze w czerwcu 2012 roku w wygranym towarzyskim spotkaniu z RPA. Później jednak selekcjonerzy z niego zrezygnowali. Dopiero Adam Nawałka powołał go z powrotem w 2016 roku. Wszołek został również wyselekcjonowany do szerokiej kadry przed mistrzostwami Europy we Francji, ale złamał rękę i musiał opuścić zgrupowanie. Uraz wykluczył go na 3 miesiące.

Paweł Wszołek

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.