Sergio Busquets

Wychowanek Barcelony grający na pozycji defensywnego pomocnika. Mistrz Świata i Europy z reprezentacją Hiszpanii w 2010 i 2012 roku.
Data urodzenia: 16 lipca 1988 rok
Miejsce urodzenia: Sabadell, Hiszpania
Wzrost: 1,89 m
Facebook: www.facebook./sbusquets16/
Instagram: instagram.com/sergiobusquets16/
Twitter: twitter.com/s16busquets

Przebieg kariery

Sergio Busquets to wychowanek Barcelony, który reprezentuje jej barwy od 2008 roku. Debiutancki sezon zakończył z potrójną koroną, Barca wygrała Ligę Mistrzów, mistrzostwo Hiszpanii i Puchar Króla. Hiszpan wygrał Ligę Mistrzów także w 2011 roku pokonując w finale Manchester United 3:1. Trzeci raz po Puchar Europy sięgnął w 2015 r. wygrywając z Juventusem 3:1. Od tego czasu wiele się nie zmieniło.

Busquets wciąż jest kluczowym zawodnikiem mistrzów Hiszpanii. Występuje na pozycji defensywnego pomocnika. Rzadko asystuje, a jeszcze rzadziej zdobywa bramki, a jednak jego wkład w grę Barcelony jest nie do podważenia. Hiszpan reguluje tempo gry i konstruuje większość akcji. - Sergio Busquets to znakomity pomocnik. Geniusz. Gra tak, jak potrzebuje tego drużyna, jednocześnie to drużyna robi z niego wielkiego piłkarza. A przy tym nie ciągnie go, żeby się pokazać i błyszczeć – powiedział o nim Diego Simeone, trener Atletico Madryt.

Reprezentacja

Busquets to także reprezentant Hiszpanii. Wystąpił w jej barwach niemal sto razy i sięgnął wraz z nią po mistrzostwo świata w 2010 roku i złoty medal mistrzostw Europy w 2012 r.

Sergio Busquets