Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lechia Gdańsk traci ważnego piłkarza. Zagra z Michałem Pazdanem

Daniel Łukasik i Konrad Michalak wzmocnili w zimowym okienku transferowym tureckie MKE Ankaragucu. Obaj piłkarze trafili do Ankary na zasadzie wypożyczenia.

Łukasik był ważnym ogniwem Lechii Gdańsk zarówno w poprzednim, jak i obecnym sezonie. W trakcie przerwy zimowej poprosił jednak o zgodę na odejście. - Jest to półroczne wypożyczenie na prośbę zawodnika. W porozumieniu z klubem zostało to uznane jako najlepsze obecnie rozwiązanie - poinformowała Lechia w oficjalnym oświadczeniu.

Michalak, który w poprzednim sezonie również grał w Lechii, trafił natomiast do Ankary z rosyjskiej ekstraklasy, a konkretnie Achmata Grozny. W Rosji 22-letni atakujący rozegrał jesienią tylko 6 spotkań w lidze, więc działacze doszli do wniosku, że Michalak powinien ogrywać się na wypożyczeniu.

WIDEO: Najlepsze gole Krzysztofa Piątka w sezonie 2018/19

Zobacz wideo

Aklimatyzację w Turcji obu zawodnikom powinien ułatwić występujący od stycznia 2019 roku w Ankaragucu Michał Pazdan.

Turecki klub był w ostatnim dniu zimowego okna niezwykle aktywny, a to dlatego, że dopiero tego dnia turecka federacja uchyliła ciążący na Ankaragucu zakaz transferowy. Łącznie do kadry zespołu pozyskano aż piętnastu piłkarzy.

Zespół z Ankary walczy o utrzymanie w Super Lig (najwyższy szczebel rozgrywek w Turcji). Po 19. serii gier drużyna zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i do bezpiecznej lokaty traci 4 punkty.

Więcej o: