Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pazdan może latem zmienić klub. Mówi: "jest jeden warunek"

Michał Pazdan może latem zmienić klub. Ankaragucu, w którym Polak występuje od stycznia 2019 roku, zamyka na dwie kolejki przed końcem rozgrywek tabelę Super Lig.

Ankaragucu wciąż ma jeszcze szanse na utrzymanie się w tureckiej ekstraklasie (traci tylko trzy punkty do bezpiecznego miejsca), aczkolwiek jeśli spełni się najgorszy scenariusz i degradacja, to Pazdanowi gra na zapleczu Super Lig nie grozi. Kontrakt obrońcy z klubem posiada zapis, który umożliwia zawodnikowi rozwiązanie kontraktu w przypadku spadku zespołu do 2. ligi.

- Ja mam tak skonstruowaną umowę, że mogę ją rozwiązać po spadku. Nie chciałbym grać w drugiej lidze tureckiej, umówmy się - wyznał w programie "Misja Futbol" Pazdan. - Chciałbym jednak zostać w Turcji, bo odpowiada mi ta liga, przyzwyczaiłem się do niej, mam wyrobione nazwisko. Nie powinno być problemu - dodał reprezentant Polski.

Zobacz wideo

W Ankaragucu oprócz Pazdana występuje jeszcze dwóch Polaków - Danieł Łukasik i Konrad Michalak. Obaj są jedynie wypożyczeni (odpowiednio z Lechii Gdańsk i Achmata Grozny), więc ich przyszłość w klubie również stoi pod znakiem zapytania. Pazdan podkreślił jednak, że - podobnie jak on - chcieliby kontynuować kariery w Turcji.

- Spodobało im się tutaj, ale co będzie dalej? Pewnie Ankaragucu chciałoby ich zatrzymać na kolejny sezon, ale teraz nikt niczego nie może zakładać. Rozmowy na razie nie są prowadzone. Wszyscy czekają na tę ostatnią kolejkę, żeby wszystko było jasne - ocenił sytuację swoich rodaków Pazdan.

Michał Pazdan w Ankaragucu rozegrał do tej pory 44 spotkania, w których strzelił 2 gole i zanotował jedną asystę.

Przeczytaj również:

Więcej o: