Łukasz Teodorczyk

Polski napastnik występujący w belgijskim klubie RSC Anderlecht, do którego został wypożyczony z Dynama Kijów. Teodorczyk to także reprezentant Polski.
Data urodzenia: 3 czerwca 1991 (25 lat)
Miejsce urodzenia: Żuromin, Polska.
Wzrost: 1,85 m
Facebook: facebook.com/TeodorczykLukaszLT91
Twitter: twitter.com/teodorczyk91
Instagram: instagram.com/luto10/

Początki kariery

Teodorczyk jest wychowankiem MKS Wkra Żuromin, z którego w 2010 roku trafił do Polonii Warszawa, gdzie początkowo występował w drużynie Młodej Ekstraklasy. W sezonie 2010/11 strzelił 15 goli i został królem strzelców, a także najlepszym piłkarzem tych rozgrywek. Następnie został włączony do kadry pierwszego zespołu KSP. W barwach "Czarnych Koszul" rozegrał łącznie 32 mecze, w których zdobył 10 bramek i zanotował 7 asyst. Polonia zaczęła mieć poważne kłopoty finansowe, więc Lech Poznań zdecydował się kupić Teodorczyka za 125 tysięcy euro.

Strzelec wyborowy

W barwach "Kolejorza", napastnik zagrał w 58 meczach i strzelił 28 goli, a także zanotował 13 asyst. Teodorczyk zainteresował swoją osobą Dynamo Kijów. Ukraińcy ściągnęli Polaka za 4 mln euro, ale ten nie zachwycił. Wtedy pojawili się Belgowie, którzy wypożyczyli Teodorczyka na sezon 2015/16. Napastnik w barwach Anderlechtu stał się kluczowym napastnikiem drużyny strzelając gole na zawołanie.

Reprezentacja

Od marca 2013 roku jest reprezentantem Polski, ale został pominięty przez selekcjonera Adama Nawałkę podczas ogłoszenia składów na Euro 2016.

Łukasz Teodorczyk