Udinese rozwiązało kontrakt z Teodorczykiem. Klub wydał komunikat

Łukasz Teodorczyk bez klubu. W środę Udinese Calcio oficjalnie poinformowało, że kontrakt piłkarza został rozwiązany za porozumieniem stron.

Łukasz Teodorczyk nie miał udanego roku, a przynajmniej nie pod względem piłkarskim. W poprzednim sezonie w październiku trafił do belgijskiego Royal Charleroi. Przez pierwsze tygodnie trener zespołu jednak w ogóle na niego nie stawiał. Regularne występy w lidze belgijskiej zaczął dopiero 15 grudnia 2020 roku, jednak nigdy nie było to więcej niż 45 minut. W sumie w sezonie 2020/21 zagrał w 17 meczach i strzelił jednego gola.

Zobacz wideo Przerażające sceny. Lekarze pokazują zmiany w czaszce Mameda Chalidowa. "Cała szczęka jest odłamana"

Łukasz Teodorczyk odchodzi z Udinese Calcio. Polak pozostaje bez klubu

W sezonie 2021/22 w ogóle nie zagrał. Do Udinese Calcio wrócił z końcem poprzedniego sezonu. Dopiero w grudniu Teodorczyk po ustaleniach z władzami klubu podjęli jednak decyzję o rozwiązaniu kontraktu piłkarza. "Klub życzy zawodnikowi wszystkiego najlepszego w życiu zawodowym" - czytamy w oświadczeniu Udinese Calcio. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

We włoskim klubie rozegrał 32 mecze, w których strzelił jednego gola. Łukasz Teodorczyk dołączył do Udinese Calcio w 2018 roku z Anderlechtu. Wcześniej występował w Dynamie Kijów, Lechu Poznań, a pierwsze kroki stawiał w Polonii Warszawa. Nie wiadomo, jaki krok teraz wykona Teodorczyk. 

Szymon Marciniak o krok od wyjazdu na MŚ. Prestiżowa nominacja z rąk FIFASzymon Marciniak o krok od wyjazdu na MŚ. Prestiżowa nominacja z rąk FIFA

Udinese Calcio znajduje się na 14. miejscu Serie A. W klubie występuje więcej napastników, młodszych od 30-letniego Polaka. Najwięcej spotkań rozegrali Beto i Gerard Deulofeu. Obaj wystąpili w 17 meczach tego sezonu strzelając kolejno 7 i 6 goli. 

Więcej o: