Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Włoskie media: Łukasz Teodorczyk może trafić do Udinese Calcio lub OGC Nice

Łukasz Teodorczyk niemal na pewno odejdzie niebawem z Anderlechtu. Zdaniem włoskich mediów faworytami do pozyskania reprezentanta Polski są aktualnie dwa kluby - Udinese Calcio i OGC Nice.

Pobyt Łukasza Teodorczyka w Anderlechcie można porównać do jazdy kolejką górską. Polski napastnik miał okresy, w których regularnie zdobywał bramki i dawał zwycięstwa swojej drużynie, a następnie skłócał się z działaczami i kibicami. Ostatni sezon był raczej nieudany - Anderlecht nie zdobył mistrzostwa Belgii, a Teodorczyk został uznany jednym z winowajców porażki.

>>> Kolejne skandaliczne zachowanie Łukasza Teodorczyka

W tej sytuacji coraz częściej zaczęto mówić o transferze naszego zawodnika. Anderlecht już pozyskał w jego miejsce innych napastników, a zmianę otoczenia zalecił 27-latkowi sam dyrektor sportowy klubu, Luca Devroe.

>>> Łukasz Teodorczyk niechciany w Anderlechcie. Polak musi szukać nowego klubu

FOT. KUBA ATYS

Włochy albo Francja

Włoski portal "Tuttomercatoweb" donosi, że Teodorczyk znajduje się w kręgu zainteresowań Udinese Calcio. Przyjście bramkostrzelnego napastnika jest w tym klubie uznawane za priorytet, aby uniknąć sytuacji z zeszłego sezonu. Udinese zaliczyło wówczas 11 porażek z rzędu i cudem utrzymało się w Serie A.

Dziennikarze widzą też inną opcję dla piłkarza. Teodorczyk mógłby trafić do francuskiego OGC Nice. Zastąpiłby tam Mario Balotellego, który także może niebawem zmienić barwy klubowe. Ten transfer wydaje się jednak mniej prawdopodobny.

>>> Ricardo Sa Pinto powołał kadrę Legii na mecz z Dudelange. Jest niespodzianka

>>> Zinedine Zidane poprowadzi Manchester United od przyszłego sezonu?

>>> Jan Bednarek może odejść z Southampton! Kierunek Bundesliga