Przełamanie Łukasza Teodorczyka! Czekał na tego gola prawie dwa lata

Łukasz Teodorczyk w końcu się przełamał. Czekał na tego gola blisko dwa lata, ale w końcu trafił. W 1/16 Pucharu Belgii, w którym jego RSC Charleroi wygrało 1:0 z KVC Westerlo.

717 dni. Tyle na przełamanie czekał Łukasz Teodorczyk, który ostatnią bramkę zdobył jeszcze, jak był w Udinese: 17 lutego 2019 roku w meczu z Chievo (1:0). Potem polski napastnik rozegrał 22 spotkania we Włoszech, ale w żadnym już nie pokonał bramkarza. W październiku trafił na wypożyczenie do belgijskiego Charleroi, ale tutaj też nie wiodło mu się najlepiej, bo do środowego meczu uzbierał na boisku tylko 48 minut w siedmiu występach.

Tomasz HajtoDwa kluby były zainteresowane pozyskaniem Kamila Grosickiego. Hajto odradza mu transfer do Polski

Gol Teodorczyka na wagę awansu

Teodorczyk w lidze zwykle wchodził z ławki. Tak samo było w środę, w Pucharze Belgii, przeciwko Westerlo, kiedy pojawił się na boisku w 58. minucie (zmienił Shamara Nicholsona). Gola strzelił w 87., jedynego w tym meczu, który zapewnił jego drużynie awans do 1/8 Pucharu Belgii.

Bartosz Salamon podczas meczu Polska - San Marino, eliminacje do mistrzostw świata 2014W przeszłości obserwowała go Barcelona. "Guardiola był na naszym meczu". Teraz zagra w Lechu

Teodorczyk, który już wcześniej grał w Belgii (w Anderlechcie w latach 2017-2018), do Charleroi jest wypożyczony. Z Udinese, do którego wróci po sezonie i z którym go będzie wiązał kontrakt jeszcze przez rok, do czerwca 2022.