Manuel Neuer

Niemiecki piłkarz występujący na pozycji bramkarza w Bayernie Monachium oraz w reprezentacji Niemiec, której jest kapitanem. Z kadrą wygrał mistrzostwo świata w 2014 roku, a z Bayernem triumfował w Lidze Mistrzów w 2013 roku. Uznawany za jednego z najlepszych bramkarzy świata.
Data urodzenia: 27.03.1986
Miejsce urodzenia: Gelsenkirchen-Buer, Niemcy
Wzrost: 1,93 m
Facebook: facebook.com/manuel.neuer/
Twitter: twitter.com/Manuel_Neuer
Instagram: instagram.com/manuelneuer/

Przebier kariery

Manuel Neuer rozpoczynał piłkarską karierę w Schalke 04, gdzie przeszedł również przez wszystkie szczeble drużyn juniorskich. W 2006 roku zadebiutował w Bundeslidze. W całym sezonie rozegrał 27 ligowych meczów, a Schalke zdobyło wicemistrzostwo Niemiec. W 2010 roku został kapitanem drużyny. W sezonie 2010/2011 Neuer zdobył puchar kraju, a w Lidze Mistrzów doszedł aż do 1/2 finału, gdzie lepszy okazał się Manchesterem United. Wtedy, było już wiadome, że Schalke to za mały klub dla Neuera.

Bayern Monachium

Latem 2011 roku oficjalnie podpisał kontrakt z Bayernem Monachium. Z Bawarczykami zdobył cztery mistrzostwa Niemiec (2013-16 r.) i zdobył Ligę Mistrzów w 2013 roku. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2021 roku.

Reprezentacja

Zadebiutował w kadrze w 2009 roku, a już rok później zdobył brązowy medal MŚ w RPA. Cztery lata później grał w finale mundialu, gdzie Niemcy pokonali Argentynę 1:0. Neuer otrzymał nagrodę najlepszego bramkarza turnieju. Ponadto otrzymał także złote rękawice.

Styl gry

Niemiec zrewolucjonizował pozycję bramkarza. Neuer znakomicie gra nogami i często jest aktywny na przedpolu. Dalekie wyjścia z bramki są jego znakiem rozpoznawalnym.

Manuel Neuer