Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rosja i Katar zorganizują mundial!

Relacja
Komentarze
Tabela
Od?wie?
34
Po losowaniu

Po raz pierwszy w historii Rosja i Katar zorganizują piłkarskie mistrzostwa świata. Na odczytaniu decyzji FIFA zjawiły się tłumy vipów - ze świata polityki i sportu, którzy przez ostatnie miesiące wspierali kandydatury swoich krajów. Bo organizacja mundialu to jedna z największych nagród jakie można sobie w tym sporcie zamarzyć - cenniejsza może nawet niż sam medal.

Rosja w wyścigu o pierwszy na wschodzie Europy mundial kraje o silnej piłkarskiej tradycji, jak choćby Anglia i występujące w tandemie Holandię i Belgię oraz Hiszpanię i Portugalię. Katar wygryzł z rywalizacji Australię, Japonię, Południową Koreę i USA. Można więc mówić o niespodziance, choć biorąc pod uwagę ostatnio mocno podkreślaną politykę międzynarodowej federacji - powiększania ekspansji piłki - można było się spodziewać właśnie takich wyborów.

"Jestem szczęśliwym prezydentem, kiedy mówimy o rozwoju piłki nożnej" - mówił Joseph Blatter, po pierwszym w dziejach głosowaniu, w którym wybrano organizatorów dwóch kolejnych turniejów mistrzostw świata. Brało w nim udział 22. członków Komitetu Wykonawczego FIFA. Dwóch zostało wcześniej wykluczonych pod zarzutami sprzedawania swoich głosów.


16:49 "Dziękuję Wam, za to, że wybraliście nowe kraj - tak, by mogła trwać ekspansja tej dyscypliny" - mówił szef Blatter na zakończenie uroczystości. Już tylko fanfary zostały. (A gdzie fajerwerki i Feel oraz De Mono?)


16:47 "Dziękuję za szansę. Za to, co dla nas zrobiliście. Nie zawiedziemy was!" - mówił członek katarskiej federacji, łamiącym się głosem. Festyn w Katarze musi nabierać rozmiarów.


16:45 Pierwsze mistrzostwa we wschodniej Europie i pierwsze na Bliskim Wschodzie!!! Tak - to już tylko za... 8 i 12 lat!


16:44 KATAR!!! Organizator mundialu 2022!!!!!


16:43 Szef FIFA umie trzymać w napięciu. Jeszcze gratulacje dla Rosji "wielkiej jak kontynent". Wreszcie - jest koperta nr 2!


16:41 I druga koperta. Jednak najpierw Blatter dziękuje przegranym - "gloria victis". Ale miny smutne. Księcia Williama też.


16:40 Igor Szuwałow: Nie zawiedziemy was! Razem stworzymy historię. Zaufaliście nam - powiedział wicepremier Federacji, która musi teraz znaleźć pieniądze na 13 stadionów.


16:39 Przed nami jeszcze jedna decyzja - kto zorganizuje mundial w 2022?


16:38 Puttin pewnie niebawem wyląduje. Tymczasem gratulacje dla delegacji


16:38 ROSJA!!!!!!!!


16:37 Organizatorem MŚ 2018 jest.... Blatter otwiera kopertę...


16:35 "To wielki dzień" - mówi szef FIFA. "Jest dziś aż 208 federacji. 300 mln członków naszej piłkarskiej rodziny. Tu nie chodzi o to by kopać piłkę. To coś więcej niż gra. Za futbolem stoją wartości. Piłka opiera się na szacunku. Produkuje emocje, które udzielają się całemu światu. Jestem pewien, że wszystkie kandydatury były znakomite. Muszę wszystkim podziękować. Wykonali wspaniałą pracę. Przekazali wiadomość, że piłka nożna to coś więcej niż gra."


16:31 Powitajmy na scenie Josepha Blettera!


16:30 Oho! Delegat FIFA na mównicy - zapowiada ogłoszenie wyniku. "Decyzje już zostały podjęte"


16:29 Wiadomość z wewnątrz angielskiego komitetu - Brytyjczycy odpadają... Wciąż podajemy to nieoficjalnie.


16:27 BBC podaje, że FIFA zdecydowała, że wyjawi dokładny podział głosów, a nie - jak planowała - tylko zwycięzce głosowania. Ale to później. Wciąż nie znamy nawet wybrańca. Brytyjskie media twierdzą, że o 16.25 powinniśmy poznać decyzję. U nas już 27 po...


16:23 Putin jednak nie czekał. Jest już w samolocie. Przeczucie? "Słyszałam, że w drodze do domu jest szef katarskiego komitetu" - powiedziała reporterka telewizji Al Jazeera.


16:18 Japończycy i Koreańczycy za kartę przetargową mają nowoczesne technologie. Do "mundialu nowej generacji" przekonywała ośmioletnia Japonka Rio. Skutecznie?


16:15 Anglicy oglądają relację na całym świecie. "Oglądam relację z Hong Kongu. Tu jest 23. Noc w mieście może skusić jeśli wszystko pójdzie dobrze...". "Jestem w Chinach czekając na wynik". Mamy nadzieję, że nas noc nie zastanie...


16:07 Platini już jest w audytorium - to oznacza, że głosowanie już się skończyło. Katarczycy wymieniają uściski dłoni z głosującymi członkami komitetu wykonawczego FIFA. Jakiś znak?


16:03 W Katarze festyn - ludzie gromadzą się na ulicach, wymachują flagami, oglądają transmisję z głosowania na telebimach. Nastroje jak widać dopisują.


16:00 Wpis kapitana reprezentacji Anglii Rio Ferdinanda na twitterze: "Dajcie nam proszę mistrzostwa świata, proszę Panie Blatter! Załatwię dla Pana darmowe bilety na mecze - obiecuję!"


15:56 Rosjanie chcą być pierwszym krajem ze wschodu Europy, który zorganizuje mistrzostwa. Jeśli wygrają premier Federacji Rosyjskiej zapowiedział, że przylatuje do Zurichu. No tak - podziękować wypada.


15:52 Jak zwykle w takich sytuacjach bywa - dyskusje są burzliwe i decyzja zapadnie nieco później niż przewidywano. Ale my wciąż "tam" będziemy.


15:50 Prezydent portugalskiej federacji przyznał w rozmowie w Radiu Marca, że nastroje w komitecie jego kraju są pesymistyczne. Niewiele osób wierzy, że iberyjska kandydatura otrzyma organizację mistrzostw.


15:45 Jest i Isinbajewa! "FIFA zrobiła bardzo wiele dla rozwoju kobiecego sportu a piłka nożna kobiet jest jedną z najprężniej rozwijających się dyscyplin" - powiedziała ambasadorka Rosji.


15:37 22 członków będzie oddawać swoje głosy. Powinno 24., ale dwóch z nich zostało wykluczonych


15:33 Jest i David Backham! Jeden z ambasadorów MŚ. "Wszyscy wiedzą jak bardzo emocjonujemy się piłką" - przekonuje angielski piłkarz


15:31 Zaczynamy relację z losowania! O 16 wszystko będzie jasne.


15:29 Belgia z Holandią, Anglia, Rosja i Hiszpania z Portugalią starają się mnożyć swoje zalety. Ale nie brakuje wad: Rosja jest ogromna, FIFA ma problem z dociekliwością angielskich dziennikarzy. Chcemy ekologiczne mistrzostwa? Czy Hiszpania na prawdę lubi się z Portugalią? Zobacz galerię kandydatów


15:25 Już za parę chwil poznamy organizatora piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku. Ostało się pięciu kandydatów: USA, Korea Południowa, Japonia, Australia i Katar. Każda z propozycji ma w sobie coś wyjątkowego, niektóre wydają się być szalone


Przed wyborem: Według wielu komentatorów, 2 grudnia 2010 roku to jeden z najważniejszych dni w historii piłki nożnej.


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia