World Grand Prix. Pierwsza porażka. Polki tracą prowadzenie w grupie

3 : 1
Komentarze
Od?wie?
52
Polki źle zaczęły mecz z Japonią i cały czas musiały odrabiać straty. Pierwsze dwa sety miały podobną historię, bo gdy podopieczne Jerzego Matlaka zbliżały się do rywalek w ostatniej fazie seta, te błyskawicznie zdobywały serię punktów.

Jerzy Matlak trafił w dziesiątkę zmieniając na trzeci set Katarzynę Skowrońską, która wcale nie grała źle. W jej miejsce weszła Joanna Kaczor i prawie nie myliła się w tej partii. Bez wątpienia, to jej koleżanki zawdzięczają jedynego wygranego seta.

Czwarty i ostatni set nie był już tak udany dla Kaczor. Polska atakująca zeszła z parkietu przy stanie 9:0 dla Japonek i z chwilą pojawienia się tam Katarzyny Skowrońskiej biało-czerwone zaczęły odrabiać straty. Dystans skróciły nawet do 3 punktów, ale Japonki się obudziły i ostatecznie uciekły.

Japonki wygrały spotkanie 3:1 (25:19, 25:21, 19:25, 16:25), tydzień temu przegrały z Brazylijkami i legitymują się identycznym bilansem co Polki (4:1).

Tak relacjonowaliśmy na żywo

25:16 Polki nie zdołały ostatecznie odrobić ogromnej straty w początku seta i po słabej grze również w końcówce przegrały trzeciego seta.

23:15 Już nawet Anna Barańska nie ma sił i atakuje plasem prosto w blok.

21:15 Po stronie Polek opór najbardziej stawia Anna Brańska - najczęściej obciążana przez rozgrywającą.

19:13 Dobry okres gry Saori, która kończy kolejne ataki.

16:10 Japonki ponownie odskakują. Druga przerwa techniczna.

13:9 Nieudany blok Barańskiej. Piłka idzie na aut.

12:9 Druga przerwa Japonek. Wyglądają na zrezygnowane.

12:7 Zmiana pomogła, bo Polki skróciły dystans do Japonek i przegrywają już tylko 12:7.

12:5 Na boisku pojawia się Katarzyna Skowrońska za Joannę Kaczor i popisuje się asem serwisowym.

9:1 Joanna Kaczor przełamuje tragiczną serię Polek.

8:0 Polkom nic nie wychodzi. Maltak wprowadza Katarzynę Skorupę za Milenę Sadurek.

5:0 Pięć punktów z rzędu Japonek, dwa ostatnie z serwisu.

Czwarty set

19:25 Japonki zaczęły gonić w końcówce, ale Jerzy Matlak zarządził przerwę, po której Karolina Kosek mocnym atakiem nie dała szans na obronę Japonkom.

16:23 Japonki rozbite w tym secie. Joanna Kaczor, która nie pomyliła się jeszcze w ataku, okazała się być receptą na Azjatki.

15:20 As serwisowy Gajgał i najwyższe prowadzenie Polek w meczu.

14:17 Katarzyna Gajgał kończy przechodzącą piłkę.

13:15 Niesamowita wymiana. Trzykrotnie nieudanie rozgrywała Sadurek, Polki nie mogły skończyć nawet piłek przechodzących,l aż w końcu Barańska obiła blok Japonek i zbliżyła Polki do przerwy technicznej.

9:12 Joanna Kaczor wybroniła atak Japonek pasywnym blokiem, a następnie zakatowała z prawego skrzydła i zdobyła punkt dla podopiecznych Matlaka.

7:9 Japonki coraz czujniejsze w obronie, blokują atak Kosek.

5:8 Anna Barańska psuje zagrywkę.

3:7 Polki grają agresywnie, co powoduje, że rywalki popełniają błędy. Plas w siatkę gospodyń.

2:4 Bardzo dobrze seta zaczęła Joanna Kaczor - dwa udane ataki polskiej siatkarki.

1:0 Świetny atak Saori na początek trzeciego seta.

Trzeci set

25:21 Seria błędów w końcówce odebrała Polkom szanse na wygranie seta. Ostatni punkt Japonki zdobyły z serwisu po nieporozumieniu Polek w obronie.

23:21 Podwójne odbicie Japonek, a Kaczor wchodzi za Skowrońską na końcówkę seta.

21:20 Już tylko punkt straty po asie serwisowym Mileny Sadurek.

21:18 Znowu zbliżamy się do Japonek. Ich trener nie ma już przerw za żądanie.

20:15 Japonki uspokoiły grę po czasie na żądanie i zdobyły dwa punkty z rzędu.

18:15 Gramy dobrze w bloku, dwa ataki Japonek zatrzymane.

15:11 Już tylko 4 punkty przewagi Japonek. Ostatnie akcje Polek kosztowały ich wiele sił. Punkty zdobywa znowu Skowrońska.

14:8 Kolejna długa wymiana, Katarzyna Skowrońska potężnie atakuje i niweluje nieznacznie stratę.

13:7 Kapitalne akcje w obronie Polek. Anna Barańska zdobywa siódmy punkt, nadal wysoko przegrywamy.

10:5 Z trudem zdobyty piąty punkt. Polki mają ogromne problemy z przyjęciem zagrywki.

8:3 Nic już nie zostało ze spokoju reprezentacji Polski z pierwszego seta. Japonki z kolei skutecznie zagrywają, bronią i obijają polski blok.

5:1 Sadurek za Skorupę - odpowiedź Matlaka na serię rywalek.

3:1 Japonki znowu atakują z obejścia. Polki muszą gonić.

Drugi set

25:19 Katarzyna Skowrońska atakuję w siatkę i seta wygrywają Japonki.

24:19 Polki miały zaryzykować przy stanie 18:20, ale ryzyko się nie opłaciło. Rywalki odskoczyły w końcówce.

21:19 Najwięcej punktów Polki zdobywają ze środka - nie mylą się Gajgał i Bednarek.

17:15 Japonki również skutecznie atakują krótką przesuniętą. Dwukrotnie kończy ją Yoshi Takeshita.

16:14 Podopieczne Jerzego Matlaka nie wykorzystują kontrataków. Japonki z kolei wzmacniają przyjęcie wprowadzeniem drugiej nominalnej libero.

15:13 Już pięć popsutych serwisów Polek. Do tego pomyłka sędziego na korzyść rywalek po ataku Katarzyny Skowrońskiej.

12:11 Proste błędy Polek nie pozwalają im odskoczyć Japonkom. Zamiast prowadzić, nadal gonią. Udany atak Karoliny Kosek.

8:6 Pierwsza przerwa techniczna dla gospodyń turnieju.

6:5 Po dobrej "krótniej" Japonki zdobywają kolejny punkt. Odpowiedź Katarzyny Skowrońskiej potężnym atakiem ze skrzydła.

5:3 Pięciopunktowa seria Japonek. Polki nie mogą się przedostać przez blok.

2:0 Dobry początek Polek, as serwisowy Katarzyny Gajgał i pojedynczy blok Karoliny Kosek dają prowadzenie.