Liga Światowa. Porażka Polaków z Niemcami na inaugurację cyklu

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
103
Prowadzona przez Raula Lozano siatkarska reprezentacja Niemiec była drużyną zdecydowanie lepszą. Polacy nie potrafili znaleźć recepty na dobrze grających gospodarzy. Szczególnie szwankowały elementy przyjęcia piłki oraz bloku.

Pierwsze skrzypce w ekipie Niemiec grał atakujący Georg Grozer, który od przyszłego sezonu będzie bronił barw Resovii Rzeszów. Urodzony na Węgrzech Grozer kończył niemal wszystkie piłki - popisywał się efektownymi kiwnięciami, w jego repertuarze nie brakowało również potężnych uderzeń z drugiej linii.

W ekipie Polski trudno wyróżnić kogokolwiek, choć momentami wysoką klasę prezentował Michał Ruciak.

W niedzielę kolejny mecz z reprezentacją Niemiec. Relacja ze spotkania na Sport.pl od godziny 15.

24:26 - Grozer kończy spotkanie. Niestety Niemcy pokonują Polskę 3:1

24:24 - Niemcy marnują piłkę meczową! Wielka gwiazda reprezentacji Lozano, Georg Grozer atakuje w aut

22:23 - Grozer...

22:22 - skuteczny atak Kurka z szóstej strefy. Polacy wciąż z nadziejami na zwycięstwo

21:22 - Grozer dwukrotnie atakuje nad blokiem. Niemcy znów na prowadzeniu

21:20 - pojedynczy blok Możdżonka! Wielkie brawa dla siatkarza Skry! Mierzący 211 cm siatkarz powstrzymał na środku siatki Gunthora!

20:20 - Możdżonek z krótkiej! Akcja za akcję, punkt za punkt. Ależ emocje!

19:19 - Ruciak po raz kolejny kończy swoją akcję!

18:19 - aaaaj... kolejny serwis w aut

18:18 - brawo Polacy! Nieprawdopodobnie długą akcję kończy Ruciak! Nasi siatkarze są w gazie i mają szanse na zwycięstwo w tym secie

16:18 - Jarosz pechowo serwuje w siatkę. Niestety przewaga Niemców rośnie do dwóch oczek

16:17 - odrabiamy straty! Najpierw błąd serwisowy Niemców, później skuteczny atak po kontrze Kurka

14:17 - as serwisowy Grozera...

14:16 - druga przerwa techniczna nastała przy prowadzeniu gospodarzy

13:15 - Niemcy odskakują na dwa punkty. Polacy muszą wziąć się w garść, by nie dopuścić do powiększenia przewagi podopiecznych Lozano

11:11 - potężna bomba Jarosza utrzymuje nas w kontakcie z rywalami. Żadna z ekip nie potrafi odskoczyć na więcej niż dwa punkty

10:10 - niezawodny Jakub Jarosz zdobywa punkt po uderzeniu po bloku Niemców

9:9 - Grozer wciąż pozostaje nie do zatrzymania. Polacy także nie spuszczają z tonu. Kolejny świetny atak Ruciaka

7:8 - ciężar gry oparł Kuba Łomacz na Jaroszu i Ruciaku. Jak na razie przynosi to wymierny skutek. Niemcy prowadzą tylko jednym punktem

6:5 - dwa skuteczne ataki z drugiej linii Jarosza. Atakujący ZAKSY godnie zastąpił Piotra Gruszkę

4:5 - bardzo dobry atak Jarosza. Jednak po chwili Polacy psują zagrywkę

3:3 - walka punkt za punkt od początku seta

0:1 - set rozpoczyna się od bloku na Bartoszu Kurku

Kolejny raz Niemcy okazali się lepsi od naszych siatkarzy. Podopieczni Lozano poprawili w tym secie grę blokiem, ale tym razem zabrakło siły ataku. Niestety w polskiej ekipie brakuje zawodnika a'la Grozer, który swoją skutecznością potrafiłby poderwać resztę drużyny do morderczej walki. Pod koniec seta ciężar gry na swoje barki wziął Michał Ruciak, ale w pojedynkę nie był w stanie wygrać seta. Miejmy nadzieję, że w czwartej partii Polacy pokażą charakter i doprowadzą do tie-breaka

22:25 - Schwarz kończy trzeciego seta. Niestety 2:1 w setach dla Niemców

22:24 - bronimy pierwszą piłkę setową. Serwuje Czarnowski

21:23 - bardzo długa akcja pada łupem Polaków.

20:22 - wciąż jesteśmy w grze! Najpierw świetnie atakuje Bartman, później blokujemy Kromma! Tylko dwa punkty przewagi ekipy Lozano

18:22 - Grozer wciąż męczy nas swoimi atakami. Niemiec ?bije? bardzo rozsądnie - nie ściąga piłki, szuka raczej palców blokujących

17:21 - Grozer powstrzymuje blokiem Bartmana. Seria błędów oddala nas od zwycięstwa

17:20 - tracimy punkty na własne życzenie. Kurek trafia w pół siatki. Niestety...

17:19 - Polacy tracą punkt w kuriozalny sposób. Błąd ustawienia powoduje reakcję arbitrów. Punkt dla rywala

17:18 - blok na Jaroszu. Niestety z naszego prowadzenia nic nie pozostało

17:16 - Jarosz wszedł na boisko za Gruszkę i od razu kończy ważny atak po kontrze! Mamy prowadzenie!

16:16 - kapitalny okres gry Ruciaka. Ostatnie cztery punkty Polaków są autorstwa zawodnika ZAKSY

15:16 - Niemcy wreszcie zdobywają punkt i wychodzą na jednopunktowe prowadzenia

15:15 - ależ bomba Ruciaka! Przyjmujący z lewego ataku ?wbija? piłkę w piąty metr! Po chwili Kurek doprowadza do remisu!

13:14 - świetna zagrywka Czarnowskiego! Już tylko punkt straty do Niemców

12:14 - Grozer zatrzymany blokiem! Polacy odrabiają straty!

11:14 - brawo Michał Ruciak! Szybka piłka na lewy atak i Ruciak potężnym uderzeniem zdobtywa punkt

8:13 - kolejny skuteczny plas Grozera. Resovia dokonała świetnego zakupu

8:12 - tylko błędy własne Niemców przynoszą nam punkty. Fatalnie gra Czarnowski, który nie potrafi przebić się przez blok Niemców

7:12 - cudowna kiwka Grozera. Powoli mecz przeradza się w Georg Grozer show.

6:10 - niesamowicie grają Niemcy w bloku. W jednej akcji pięciokrotnie powstrzymywali Kurka i Czarnowskiego. Za szóstym razem piłka dotknęła parkietu po naszej stronie

6:9 - Gruszka wyrzuca piłkę w aut. Przewaga Niemców rośnie

6:8 - blok na Kurku daje ósmy punkt dla Niemców. Przerwa techniczna

6:7 - dwa punkty z rzędu Niemców. W roli głównej... Grozer

5:5 - wciąż nie do zatrzymania pozostaje Grozer. ?Wyłączenie? tego zawodnika z gry będzie kluczem do zwycięstwa

4:4 - i mamy remis! Najpierw świetny atak Kurka z szóstej strefy, póżniej efektowny, podwójny blok na Krommie

2:4 - Niemcy budują przewagę. Dobry atak Kromma powiększa przewagę gospodarzy

2:3 - to nie jest dzień Patryka Czarnowskiego. Środkowy bloku popełnia kolejny błąd

1:1 - pierwsze udane ataki z obu stron. Dla Polaków punkt zdobył Gruszka

Niestety Polacy zbyt mocno rozluźnili się przed rozpoczęciem drugiej partii. Siatkarze naszego zachodniego sąsiada od początku zbudowali sobie solidną przewagę punktową, którą nie oddali do końca seta. Dzięki wyśmienitej grze Georga Grozera, podopieczni Lozano ograli Polaków do 18.

18:25 - Kromm mocno, po rękach. Niemcy rozbijają Polaków w drugim secie

18:24 - Czarnowski wyrzuca piłkę w aut. Piłka setowa dla ekipy Lozano

18:23 - najpierw bardzo udany atak Gruszki, ale za chwilę Kromm skutecznie kiwa nasz blok

17:22 - Grozer po raz... n-ty. Niesamowite zawody nowego nabytku Resovii

17:21 - Grozer robi dziś co chce. Nasi siatkarze nie potrafią zatrzymać urodzonego na Węgrzech reprezentanta Niemiec

16:19 - brawo Czarnowski! Pojedynczy blok środkowego Polski

14:19 - walka punkt za punktów z obu stron. Niemcy w pełni kontrolują przebieg meczu

12:17 - bardzo czytelna kiwka Kromma, ale żaden z polskich siatkarzy nie zareagował w porę. Punkt dla ekipy Lozano

12:16 - niestety znów czteropunktowa przewaga Niemców. Najpierw z szóstej strefy atakował Schwarz, później blok rywala powstrzymał Ruciaka

12:14 - atak Ruciaka po prostej. Przyjmujący miał bardzo mało miejsca, ale zdołał zmieścił piłkę między antenką a blokiem rywala

11:13 - nieprawdopodobny as serwisowy Kurka! Niewiarygodna prędkość lotu piłki. Wyobraźcie sobie, że nasz przyjmujący ustrzelił libero Niemiec, trafiając go w twarz! Tille nawet nie zdążył mrugnąć...

10:13 - dwa punkty z rzędu Czarnowskiego! Tylko trzy punkty straty Polaków

8:13 - Niemcy nie pozwalają nam na odrobienie strat. Kapitalne zawody rozgrywa Grozer

7:11 - efektowna akcja Polaków. Gruszka ze skrzydła schodzi na krótką i ?łprzybija gwoździa? w trzeci metr. Brawo!

5:10 - kolejny skuteczny atak Kurka. Młoda gwiazda Polaków wziął się za zdobywanie punktów dla swojej drużyny

4:10 - punkt Kurka z szóstej strefy i identyczna odpowiedź ze strony rywala. Dwie kapitalne akcje z obu stron

3:9 - kolejny blok na Ruciaku... Łomacz niepotrzebnie zrzuca ciężar gry na przyjmującego ZAKSY. Wydaje się, że więcej piłek powinno ?iść? do Gruszki

3:8 - kolejna bomba Grozera. Polscy siatkarze mogli tylko zmierzyć wzrokiem lecącą jak strzała piłkę

3:7 - skuteczny blok na Ruciaku i Niemcy wychodzą na najwyższe dziś prowadzenie

3:5 - Możdżonek atakuje z przesuniętej krótkiej. Mało efektownie, ale najważniejsze, że efektywnie

2:5 - świetny okres gry Grozera. Trzy punkty z rzędu zdobyte przez tego siatkarza - dwa z ataku z drugiej linii, oraz jeden as serwiwsowy

1:2 - dwie dobre akcje Niemców dają prowadzenie ekipie Lozano. Początek drugiego seta znów zwiastuje wyrównaną walkę do końca

1:0 - pierwszy atak w wykonaniu Kurka daje punkt Polakom. Potężne uderzenie po bloku wychodzi na aut

Obraz pierwszego seta meczu w Stuttgarcie to wyrównana gra z obu stron. Polacy kilkukrotnie wychodzili na kilkupunktową przewagę, ale Niemcy za każdym razem potrafili odrobić straty. Końcówka należała jednak do podopiecznych Castellaniego, którzy z Gruszką na czele doprowadzili do miłego dla kibiców z Polski końca

25:23 - i tak zrobił! Rozegranie na lewą stronę do naszego atakującego, a ten atakuje pewnie w ósmy metr! 1:0 dla Polaków

24:23 - najpierw Polacy popełnili fatalny błąd w obronie, później blok na Gruszce. Niestety Polacy mają już tylko jedną piłkę setową. Do kogo Łomacz pośle piłkę? Powinien rozegrać na przełamanie Gruszce.

23:21 - kapitalnie z krótkiej zaatkował Bohme. Niemcy wciąż próbują zniwelować straty

22:19 - najpierw punkt zdobywa Kurek, później Patryk Czarnowski atakuje przechodzącą piłkę. Polacy coraz bliżej zwycięstwa w pierwszym secie

20:18 - as serwisowy Gruszki! Kapitan naszej ekipy zaserwował idealnie, wyprowadzając naszą ekipę na dwupunktowe prowadzenie

18:18 - efektowna czapa na Bartku Kurku... Mamy remis

18:17 - niestety poprzez naszą niefrasobliwość w rozegraniu, Niemcy potrafili zdobyć dwa oczka z rzędu. Daniel Castellani prosi o czas

18:15 - brawo Marcin Możdżonek! Znany z niezwykle kąśliwej zagrywki gracz Skry Bełchatów zalicza dwa asy serwisowe z rzędu!

16:15 - druga przerwa techniczna przy minimalnym prowadzeniu Polaków. Liczymy na to, że Polacy przyspieszą w końcówce seta i otworzą wynik meczu

14:14 - Grozer wyrównuje rezultat meczu. Polacy wciąż nie potrafią odskoczyć rywalowi na więcej niż 2-3 oczka

14:12 - Kromm wreszcie się przełamuje. Bardzo dobry atak w czwarty metr. Po chwili Ruciak z lewego ataku znalazł dziurę w bloku rywala

12:10 - Polacy próbują odbudować przewagę. Pomaga im w tym Kromm, który po raz kolejny atakuje w aut

9:9 - podopieczni Lozano błyskawicznie odrobili straty. Dwa świetne ataki z kontry załatwiły sprawę

9:6 - dwie akcje Grozera. Najpierw Niemiec wyrzucił piłkę w aut, później atakował skuteczniej

8:6 - Bohme serwuje w siatkę i Polacy schodzą na pierwszą przerwę techniczną z dwupunktową przewagą

7:5 - trzy punkty z rzędu dla Polski! Głównie dzięki dobrej grze Gruszki, który jest bardzo skuteczny w ataku

4:5 - świetny początek meczu w wykonaniu Kromma. Mierzący 212 cm wzrostu atakujący Niemiec zalicza swój trzeci punkt w meczu

2:4 - Gruszka wyrównał stan meczu na 2:2 po atomowym ataku. Później jednak Niemcy wykorzystali atak z drugiej linii oraz zaserwowali asa

1:2 - szybka odpowiedź Niemców. Najpierw Kurek psuje zagrywkę, później fantastyczny atak po kontrze

1:0 - pierwsza efektowna akcja Polaków. Ruciak z kontry uderza po bloku

Przed meczem: Wyjściowa szóstka Polaków: Gruszka, Kurek, Ruciak, Gacek (L), Czarnowski, Łomacz

Przed meczem: Trenerem reprzentacji Niemiec były szkoleniowiec Polaków Raul Lozano. - Cieszę się na te spotkania. Mecze przeciwko drużynom prowadzonym przez Lozano zawsze będą czymś szczególnym. W naszym zespole znalazło się wielu nowych graczy, których Raul jeszcze nie zna i to właśnie może być naszym atutem - powiedział kapitan polskiej reprezentacji Piotr Gruszka.

Przed meczem: Sobotni mecz w Stuttgarcie będzie 99. spotkaniem siatkarzy Niemiec i Polski, a niedzielny - 100. Bilans zdecydowanie jest po stronie biało-czerwonych, którzy wygrywali 64 razy. Po raz ostatni obie reprezentacje spotkały się we wrześniu. W mistrzostwach Europy w Izmirze podopieczni Castellaniego pokonali rywali 3:1.