Najnowsze artykuły
-
Trener Marek Kutyla tłumaczy, jak przygotować się do Runamgeddonu. Zdradził kilka ciekawych sposobów na dobrą formę
Runmageddon to wielkie wyzwanie w życiu każdego początkującego sportowca. Przygotowania do niego wcale nie są proste, a czasem potrzeba kilku miesięcy, by wypracować u siebie formę odpowiednią pod podjęcia takiego wyzwania.
-
Podejmij arktyczne wyzwanie. Ruszają zapisy na Fjällräven Polar 2020
Fjällräven Polar to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie outdoorowe i przygoda, którą zapamiętuje się na całe życie. Co roku w kwietniu szwedzka marka zaprasza 30 osób z całego świata na trzystukilometrowy rajd psimi zaprzęgami przez tundrę pokrywającą skandynawską Arktykę. Nabór kandydatów na edycję 2020 wystartuje 14 listopada. Chętni nie muszą posiadać żadnego doświadczenia outdoorowego. Wystarczą dobre chęci, trochę czasu i kreatywność.
-
Łukasz Żwirecki opowiedział o swoich zmaganiach z projektem "Od Zera do Weterana". Runmageddon to ważny etap w jego życiu
Łukasz Żwirecki wziął udział w wyjątkowym projekcie. "Od Zera do Weterana" to niezwykle ciekawa inicjatywa, która ma na celu zaktywizować osoby, które wcale nie prowadzą aktywnego stylu życia. Bohater akcji zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących jego metamorfozy, zarówno fizycznej jak i psychicznej. Jego trener, Marek Kutyła, podsumował jego osiągnięcia.
-
Trening biegacza w domu. Co robić, by biegać jeszcze szybciej?
Niektórzy biegacze myślą, że progres można zrobić tylko na ścieżkach biegowych czy stadionie. Oczywiście nie jest to kłamstwo, ale należy również pamiętać o tym, że trening w domu z pewnością pomoże nam biegać szybciej.
-
Sześć tygodni przed maratonem - co musisz wiedzieć przed PKO Poznań Maraton?
20. PKO Poznań Maraton zbliża się wielkimi krokami, maratończycy 20 października przebiegną ulicami stolicy Wielkopolski. Sześć tygodni przed maratonem to jeden z najtrudniejszych okresów dla biegaczy. Sprawdź, jak najlepiej spożytkować ostatnie tygodnie dzielące od startu docelowego
-
Biegaj i płać bez portfela
-
Jacek "Mezo" Majer: - Poznań Maraton to dla mnie zawsze święto i zwieńczenie sezonu. To tu w 2016 zrobiłem swoją życiówkę! [WYWIAD]
Już 20 października w Poznaniu odbędzie się 20. PKO Poznań Maraton! To piękna data dla wszystkich, którzy kochają sport i pamiętają historyczny, pierwszy poznański bieg. O pasji i bieganiu rozmawiamy z Jackiem "Mezo" Mejerem. - Jest wiele ciekawych tras w Poznaniu i okolicach. Cytadela, jezioro Malta, jeziora Rusałka czy Strzeszyn. - wyznaje raper.
-
Życie w biegu: między Rzeźnikiem a Rzeźnikiem
Ten rok temu na dzień dziecka. Ten w tym roku właśnie nadejdzie. Już za dwa tygodnie. Porzućcie wszelką nadzieję wy, którzy go biegniecie. A może nie.
-
adidas Runners Warsaw w akcji Run For The Oceans
8 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Oceanów i właśnie dlatego w najbliższą sobotę, adidas Runners Warsaw zaprasza na kolejne duże wydarzenie biegowe, rozpoczynające edukacyjny i proekologiczny tydzień w społeczności ARW. Wydarzenie jest częścią globalnej inicjatywy, w której za każdy przebiegnięty kilometr między 8 a 16 czerwca, rejestrowany przez aplikację Runtastic, marka adidas przekaże $1 na Parley Ocean School.
-
Czy warto rano biegać?
Czy poranny jogging jest lepszy od wieczornego? Nie. Bieganie rano i bieganie wieczorem tak samo rzeźbi mięśnie, wzmacnia sylwetkę, pozwala spalić kalorie. Jednak bieganie rano ma pewne dodatkowe zalety. Jakie?
-
Maraton Mazury już 1 czerwca! To najbardziej eko bieg w Polsce z niesamowitymi widokami
Już 1 czerwca odbędzie się VIII już edycja Maratonu Mazury i Biegu Szlakiem Krutyni! W tym roku postawiliśmy sobie ekologiczne wyzwanie, które pomogą przeprowadzić nam dziennikarze TVN 24 oraz TVN.
-
42 fakty o maratonie w Poznaniu. "W 2000 roku do wygrania była Skoda"
Choć maraton w Poznaniu odbędzie się dopiero 20 października 2019 r. to zainteresowanie biegiem jest naprawdę ogromne. Obecnie sprzedano już ponad trzy tysiące pakietów startowych. Z tej okazji przedstawiamy 42 fakty o biegu miejskim w stolicy Wielkopolski.
-
W tych biegach tylko nieliczni zdobywają specjalne odznaki. Czym jest trofeum Weterana i Korona Runmageddonu?
Satysfakcja, pasja, wyzwanie, przygoda, emocje. To wszystko motywuje uczestników do startu w Runmageddonie. O początkach biegów ekstremalnych rozmawiamy z założycielem, prezesem Runmageddonu - Jarosławem Bienieckim.
-
Zbliża się VIII edycja Maraton Mazury i Biegu Szlakiem Krutyni
Maraton Mazury to alternatywa do wielkich biegów ulicznych. Przepiękne jeziora, lasy, łąki i ścieżki- to tylko niektóre atrakcje mazurskiego krajobrazu. Trasa biegnie przez region, który jako jedyny w Europie znalazł się w gronie finalistów konkursu na Siedem Nowych Cudów Świata.
-
Jak się przygotować do startu w biegach z przeszkodami np.: do Runmageddonu? Plan treningowy
Biegi z przeszkodami to nie lada wyzwanie. Przystępując do nich warto zadbać o odpowiednie przygotowanie zarówno kondycyjne, jak i siłowe.
-
Banany, dlaczego warto je jeść?
Banany cieszą się ogromną popularnością wśród biegaczy. Owoc ten jest bogaty w węglowodany oraz składniki mineralne. Stanowią idealną przekąskę zarówno przed jak i po treningu. Banany można wykorzystać jako bazę do konkretnych posiłków, koktajli czy deserów.
-
Końcowe odliczanie do startu 12. PKO Poznań Półmaratonu
11 tysięcy zawodników na liście startowej, tablice informacyjne "Trasa biegu" na poznańskich ulicach i bilbordy w przestrzeni miejskiej to znak, że przygotowania do 12. PKO Poznań Półmaratonu wkroczyły w finalną fazę. Już w niedzielę o godzinie 10:00 barwny tłum biegaczy podejmie wyzwanie 21, 097km.
-
Shin Splints. Powracający problem biegacza
Ból piszczeli ogólnie znany pod hasłem "shin splints" (sztywna łydka) to niekończąca się historia wielu początkujących jak i doświadczonych biegaczy. Czy da się temu zaradzić?
-
Ile kalorii spalimy w trakcie biegu?
Wiele osób swoją biegową przygodę zaczyna, aby schudnąć i poprawić sylwetkę. Ważne jest wtedy, aby wiedzieć ile kalorii spalimy podczas biegu, jak często biegać, żeby schudnąć i jakie dystanse będą najlepsze. Bieganie to nie tylko zdrowe hobby, ale też świetny spalacz kalorii. Podpowiadamy jak biegać, żeby schudnąć.
-
Mięsień pośladkowy jako motor napędowy u biegaczy. Silny tyłek, to silny biegacz. [7 ćwiczeń]
Przez ostatnią dekadę my trenerzy i fizjoterapeuci, mówimy głośno biegaczom, aby pracowali z corem - rdzeniem - naszym fundamentem - są to mięśnie tułowia, które wspierają i odpowiadają za każdy twój ruch. I tak wielu biegaczy dodało do treningu różne wariacje deski, które wzmacniają brzuch, prześcigają się kto wytrzyma dłużej etc. Muszę was zasmucić, ale te ćwiczenia mają niewielki wpływ na mięśnie, które otaczają miednicę. Mięśnie pośladkowe są tak często pomijane w programach siłowych biegaczy, nazywam je zapomnianym rdzeniem, a to one są największym mięśniem w naszym ciele - mięsień pośladkowy wielki - nasz motor napędowy.