Maraton Mazury już 1 czerwca! To najbardziej eko bieg w Polsce z niesamowitymi widokami

Już 1 czerwca odbędzie się VIII już edycja Maratonu Mazury i Biegu Szlakiem Krutyni! W tym roku postawiliśmy sobie ekologiczne wyzwanie, które pomogą przeprowadzić nam dziennikarze TVN 24 oraz TVN.

By Maraton Mazury stał się jeszcze bardziej eco friendly, wprowadzamy nowe postanowienia. Eco challenge zaczynamy od zastąpienia wszystkich plastikowych przedmiotów produktami zastępczymi. Już na wstępie w biurze zawodów uczestnicy odbierać będą pakiety startowe w ekologicznych woreczkach zamiast tysiąca foliowych toreb. Rzeczy pozostawione w depozycie zabezpieczone będą w workach wykonanych z przyjaznych środowisku tworzyw. Pasta Party oraz posiłek regeneracyjny serwowane będą w naczyniach wytworzonych z otrąb pszennych i pulpy trzcinowej wraz z drewnianymi sztućcami. Trasa Maratonu Mazury i Biegu Szlakiem Krutyni biegnie na skraju Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Puszczy Piskiej. Samochody pilotujące oraz zamykające bieg pod hasłem #naturalniedomety zastąpimy elektrycznymi pojazdami o zerowej emisji spalin! To idealne rozwiązanie, ponieważ Maraton Mazury to alternatywa do wielkich biegów ulicznych! Przepiękne jeziora, lasy, łąki i ścieżki- to tylko niektóre atrakcje mazurskiego krajobrazu! Trasa biegnie przez region, który jako jedyny w Europie znalazł się w gronie finalistów konkursu na Siedem Nowych Cudów Świata!!! Ponad 42 kilometry wspaniałych widoków, przygotowane z myślą o tych, którzy gotowi są na spotkanie ze wszystkimi, którzy chcą poznać samych siebie, granice swoich możliwości i biec w miejscu, które warte jest każdego wysiłku, każdego kolejnego kroku, każdego kolejnego oddechu, nawet jeśli coraz bardziej zmęczonego. Każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie: od królewskiego dystansu 42,195 km, przez 10 km " BIEG SZLAKIEM KRUTYNI", jednej z najbardziej malowniczych i najczystszych polskich rzek, aż po "Bieg Rodzinny" dla dzieci i wszystkich tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z bieganiem.

Na trasie Maratonu Mazury przygotowane zostaną również ekologiczne punkty nawadniające, w których biegacze spożywać będą wodę i napoje izotoniczne w papierowych kubeczkach. Uczestnicy skorzystać będą mogli również z atrakcji przygotowanych w "Miasteczku Maratońskim ECO Life". Miejscowi ekolodzy wygłoszą prelekcję pt. "Ile tlenu produkuje las?" #mocO2 oraz ekologicznych zagrożeniach mazurskich lasów.  Strefa regeneracji i wypoczynku, sklepy ze sprzętem dla biegaczy, a także najsmaczniejsze produkty regionu na Mazurskim Eco Targu, to tylko niektóre punkty programu dodatkowego. Wszyscy uczestnicy Maratonu Mazury otrzymają koszulki, medale i prezenty od sponsorów, a dzieci wyjątkowe upominki i miasteczko atrakcji z animatorami. Rodzice biorący udział w maratonie, na czas biegu pozostawić mogą swoje pociechy pod opieką wolontariuszy.

Start i Meta w Gałkowie, 10 km od Rucianego- Nidy, 20 km od Mrągowa i 18 km od Mikołajek. To miejsce słynne za sprawą stadniny koni, doskonałych restauracji, oberży i pełnych uroku pensjonatów. Maraton Mazury to fantastyczny czas pełen wielkich sportowych emocji, okazji do poznania nowych przyjaciół i spędzenia niezapomnianych chwil w jednym z najpiękniejszych miejsc nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie!

Całe wydarzenie zakończy wspólne trash challenge, czyli sprzątanie trasy w ramach akcji "Czyste Mazury". Nie ma na co czekać, musimy wspólnie ocalić naszą niezwykłą mazurską przyrodę!

Maraton MazuryMaraton Mazury materiały prasowe

Więcej informacji na stronie www.maratonmazury.pl. Chcesz się zapisać? Kliknij tutaj!