Serie A. Napoli - Fiorentina. Piotr Zieliński zagrał cały mecz, Napoli nie dało szans rywalom. Sport.pl - To jest Twój LIVE

4 : 1
Terminarz

• sobota, 20 maja 2017

Koniec meczu! Napoli zgarnia komplet punktów i sprawa wicemistrzostwa rozstrzygnie się w ostatniej kolejce.

• 81. min.

Fiorentina mogła jeszcze zmniejszyć straty, ale Babacar nie wykorzystał szansy jeden na jednego z Pepe Reiną.

• 72. min.

Rozmach Napoli w ofensywie jest nieprawdopodobny! Brakuje tylko więcej spokoju pod bramką rywala.

• GOOOOOOL

65. min.

Ale mecz! Napoli znów ma trzy gole przewagi, a Mertens pieczętuje wyborny sezon. Belg doskonale zastąpił Arkadiusza Milika, który cały czas na ławce rezerwowych.

• 61. min.

Napoli znów przycisnęło defensywę "Violi".

• GOOOOOOL

59. min.

Fiorentina jeszcze nie odpuszcza! Josip Ilicić wykończył podanie z lewego skrzydła i pokonał Pepe Reinę. To jeszcze nie koniec emocji w Neapolu!

• GOOOOOOL

56. min.

Koszmarny błąd Tatarusanu i Napoli ma już trzy gole! Bramkarz Fiorentiny nie potrafił złapać piłki po rzucie rożnym, co z dużym spokojem wykorzystał Diers Mertens!

• 50. min.

Kalinić zdecydował się na zaskakujące uderzenie z dystansu, ale nie trafił w bramkę. Goście cały czas w ataku.

• 48. min.

Fiorentina odważnie zaczęła drugą część gry. Napoli spokojnie czeka na rozwój sytuacji.

Czas na drugą połowę! Piłkarze są już na murawie, za moment zaczynamy.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy w Neapolu. Gospodarze doskonale odpowiadają na zwycięstwo Romy, a to zapowiada wielkie emocje w ostatniej kolejce.

• 40. min.

Fiorentina próbuje odpowiedzieć, ale najzwyczajniej w świecie nie ma argumentów.

• GOOOOOOL

34. min.

To musiało się tak skończyć! Fantastyczna akcja i Lorenzo Insigne podwyższa wynik meczu. Swój udział w tym golu miał Piotr Zieliński, reprezentant Polski.

• 30. min.

Piłkarze Maurizio Sarriego napędzają się z każdą kolejną minutą.

• PILNE

26. min.

Piękny strzał Mertensa z dystansu, ale Tatarusanu uratował słupek!

• 23. min.

Napoli ma miażdżącą przewagę w środku pola. Goście z Florencji nastawieni na kontrataki.

• PILNE

17. min.

Jak on tego nie strzelił?! Diers Mertens wyszedł sam na sam z Ciprianem Tatarusanu, minął bramkarza Fiorentiny i nie trafił w bramkę...

• 12. min.

Zespół Maurizio Sarriego kontroluje grę. Goście mają problem z przedostaniem się pod bramkę Pepe Reiny.

• 8. min.

Ładnie rozegrany rzut rożny, strzał Marka Hamsika odbił bramkarz Fiorentiny, ale przy dobitce Kalidou Koulibaly'ego był bez szans! Neapolitańczycy rozpoczynają swój koncert?

• GOOOOOOL

8. min.

To się nazywa otwarcie meczu! Napoli na prowadzeniu!

• 6. min.

Piotr Zieliński zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka przeleciała daleko od bramki Fiorentiny.

• 4. min.

Trzecie miejsce w Serie A oznacza udział w eliminacjach Ligi Mistrzów, drugie - bezpośredni awans. Napoli ma o co walczyć!

• 1. min.

GRAMY!

• Arkadiusz Milik spotkanie rozpocznie na ławce rezerwowych.

• W wyjściowym składzie na mecz z Fiorentiną znalazł się Piotr Zieliński. Reprezentant Polski wraca do regularnej gry w najlepszym momencie, tuż przed meczem eliminacji mistrzostw świata z Rumunią.

• AS Roma swój mecz wygrała. Drużyna Wojciecha Szczęsnego pokonała na wyjeździe Chievo 5:3 i umocniła się na drugim miejscu w tabeli. Jeżeli Napoli chce jeszcze marzyć o wicemistrzostwie, to musi pokonać Fiorentinę. Emocji nie zabraknie!

Napoli
Bramki:Kartki: Albiol, Koulibaly - żółta Skład: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Zieliński, Jorginho (69. Diawara), Hamsik (65. Rog) - Callejon, Mertens (79. Pavoletti), Insigne
Fiorentina
Bramki: Ilicić (60.) Skład: Tatarusanu - De Maio, Rodriguez, Tomović - Cristoforo (55. Tello), Vecino, Badelj, Olivera (54. Babacar) - Bernardeschi - Kalinić (81. Saponara), Ilicić