Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa w Sport.pl. Hubert Adamczyk z Chelsea w Cracovii!

W czwartek kontrakt z Cracovią podpisze Hubert Adamczyk. 18-letni piłkarz Chelsea Londyn zwiąże się z krakowskim klubem 3,5-letnią umową.
Utalentowany ofensywny pomocnik to jeden z najzdolniejszych piłkarzy polskiej piłki, ale był jednym z wielu w Chelsea. Jego sprowadzeniem interesowała się też Legia i Lech, ale w Warszawie nie miałby szans na grę, a Lech nie był konkretny. Adamczyk uznał, że szansę rozwoju daje mu trener Jacek Zieliński, który zbudował zespół, grający ofensywny i kombinacyjny futbol.

Adamczyk spędził w Chelsea półtora roku. Chelsea sprowadziła go z Polski za ok. 300 tys. euro. W ostatnim okresie grał jednak niewiele i w grudniu usłyszał w Londynie, że może sobie szukać nowego klubu. Najpewniej Cracovię jego transfer nic nie kosztował.

Wyjechał do Londynu z Zawiszy Bydgoszcz, chociaż wtedy na transfer do Legii bardzo namawiali go działacze, a jego tatę odwiedzał dyrektor Jacek Mazurek. Teraz będzie miał szansę wejść do dorosłej piłki w Cracovii.

Co wiesz o transferach w Ekstraklasie? Sprawdź się!


Więcej o:
Komentarze (5)
Ekstraklasa w Sport.pl. Hubert Adamczyk z Chelsea w Cracovii!
Zaloguj się
  • makvelithedon7

    Oceniono 5 razy 5

    Czyli Lech przegrał już walkę o; Hamalainena, Paixao, tego Węgra, co poszedł do Pogoni, a teraz jeszcze zdolnego juniora. Pewnie niedługo odejdzie Barry Douglas, a może i jeszcze Kamiński (to akurat wzmocnienie, pod warunkiem, że kupi się przynajmniej solidnego stopera). Do tej pory zimowe okienko transferowe wydaje się być całkowitą klapą w wykonaniu Rutkowskiego. Do tego jeszcze ten niedawny wywiad, który się tu ukazał i zakłamywanie rzeczywistości. Być może jedyną dobrą wiadomością dla Lecha tej zimy będzie pozbycie się największego szrotu ostatnich lat - Thomalli.

  • yosemitesam

    0

    Tak się zastanawiałem: Fabregas czy Hazard? A jednak ten trzeci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX