Puchar Narodów Afryki

 • Cały stadion świętował. Nie wiedziała, że została bohaterką. Kuriozum [WIDEO]
 • Nadzieja dla reprezentacji Polski płynie z dwumilionowego państwa z Afryki

  Nadzieja dla reprezentacji Polski płynie z dwumilionowego państwa z Afryki

  Historia Gwinei Równikowej może pokrzepić polskie serca zaniepokojone przedłużającym się wyborem selekcjonera. Juan Micha przejął kadrę tymczasowo, po nagłym zwolnieniu poprzednika z zagranicy. Nie miał czasu, ale wygrał pierwsze trzy mecze - w tym kluczowy przeciwko Tanzanii - i awansował na Puchar Narodów Afryki. Już jest w ćwierćfinale.

 • Salah bohaterem Egiptu. Znamy skład pierwszego półfinału Pucharu Narodów Afryki
 • Sensacja. 150. reprezentacja w rankingu FIFA przesuwa granice i chce grać na MŚ

  Sensacja. 150. reprezentacja w rankingu FIFA przesuwa granice i chce grać na MŚ

  Debiutująca w Pucharze Narodów Afryki Gambia jest jedyną niepokonaną drużyną obok Senegalu. Ale łatwiej zasłużyć na szacunek kibiców niż organizatorów turnieju. - Moi piłkarze śpią po sześciu w jednym pokoju. Niektórzy w tym samym łóżku! W czasach koronawirusa! Pracuję w Afryce 14 lat, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Niech mistrzostwa rozstrzygną się na boisku, a nie w hotelach - grzmi jej selekcjoner, nazywany "poszukiwaczem przygód".

 • Malawi zaskoczyło faworyta, a Mbappe podsumował. 'Najlepszy na świecie'

  Malawi zaskoczyło faworyta, a Mbappe podsumował. "Najlepszy na świecie"

  Maroko zostało kolejnym ćwierćfinalistą Pucharu Narodów Afryki. Faworyci przegrywali 0:1 z Malawi od siódmej minuty, ale dzięki trafieniom Youssefa En Nesyriego oraz Achrafa Hakimiego odwrócili wynik na swoją korzyść. - Achraf? Najlepszy prawy obrońca na świecie - stwierdził Kylian Mbappe w trakcie meczu.

 • Rewelacja Pucharu Narodów Afryki zagra z zawodnikiem z pola w bramce. 'Gdzie tu uczciwość?'
 • 'To oni mają reprezentację?!'. Maleńkie państwo zadziwia cały kontynent. Wyrzuciło już faworyta

  "To oni mają reprezentację?!". Maleńkie państwo zadziwia cały kontynent. Wyrzuciło już faworyta

  Gdy kontuzjowanego bramkarza z 5. ligi francuskiej zastąpił bramkarz od półtora roku bezrobotny, można było zwątpić, że Komory pokonają Ghanę i nie odpadną ze swojego pierwszego Pucharu Narodów Afryki już w grupie. Ale żeby zwątpić, trzeba było w ogóle uwierzyć, że maleńkie i biedne państewko może sprawić tak gigantyczną sensację. Z sukcesu bardziej niż na Komorach cieszą się na obrzeżach Marsylii i Paryża.

 • Gigantyczna sensacja w PNA. Blamaż obrońców tytułu. 'Totalna porażka'

  Gigantyczna sensacja w PNA. Blamaż obrońców tytułu. "Totalna porażka"

  Druzgocąca porażka Algierii. Zdobywcy Pucharu Narodów Afryki z 2019 roku zaskakująco pożegnali się z turniejem. - Nie wiem, czy przechodzimy przez jakiś kryzys, ale zawiedliśmy. To totalna porażka - komentuje sytuację drużyny Djamel Belmadi, selekcjoner reprezentacji Algierii.

 • Największa sensacja w PNA! Pierwsze gole w historii. Katastrofa Ghany

  Największa sensacja w PNA! Pierwsze gole w historii. Katastrofa Ghany

  Reprezentacja Komorów sprawiła ogromną sensację w tegorocznej edycji Pucharu Narodów Afryki. Kadra z Afryki Wschodniej zdobyła pierwszą bramkę w historii rozgrywek i wygrała 3:2 z Ghaną. Faworyci grali w osłabieniu od 25. minuty i odpadli z turnieju już po fazie grupowej.

 • Aubameyang i Lemina wyrzuceni z reprezentacji? Mocne odpowiedzi

  Aubameyang i Lemina wyrzuceni z reprezentacji? Mocne odpowiedzi

  Pierre-Emerick Aubameyang oraz Mario Lemina opuścili reprezentację Gabonu w trakcie Pucharu Narodów Afryki. Oficjalnie powodem jest koronawirus, ale nieoficjalnie - impreza. Lemina prawdopodobnie zdecydował się zakończyć karierę reprezentacyjną.