Puchar Narodów Afryki

 • Puchar Narodów Afryki 2013, czyli nowy Mourinho i krowy na boisku

  Puchar Narodów Afryki 2013, czyli nowy Mourinho i krowy na boisku

  Pierwszy raz w historii turnieju wystąpią Wyspy Zielonego Przylądka, a selekcjoner Burkina Faso był zamieszany w ustawianie wyników meczów przez chińską mafię. Co jeszcze warto wiedzieć przed startem Pucharu Narodów Afryki? Transmisje z zaczynających się w sobotę finałów na antenie Eurosportu.

 • Puchar Narodów Afryki. Ostatnia misja Didiera Drogby

  Puchar Narodów Afryki. Ostatnia misja Didiera Drogby

  Didier Drogba przerwał wojnę, buduje szpitale, jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii kontynentu. Teraz chce wygrać Puchar Narodów Afryki. Turniej od soboty transmitować będzie Eurosport.

 • PNA. Gole Drogby doprowadziły do zamieszek

  PNA. Gole Drogby doprowadziły do zamieszek

  Mecz eliminacji Pucharu Narodów Afryki pomiędzy Senegalem a Wybrzeżem Kości Słoniowej w Dakarze został przerwany około 14 minut przed końcem z powodu zamieszek. W starciach ucierpiało 10 osób. Ranny jest m.in. minister sportu Senegalu El Hadji Malick Gakou.

 • PNA 2013. Premier nakłonił Eto'o do powrotu do kadry

  Samuel Eto'o zadeklarował, że jest gotowy by wrócić do reprezentacji Kamerunu. Napastnik miesiąc temu odmówił przyjazdu na decydujący mecz kwalifikacji Pucharu Narodów Afryki przeciwko Republice Zielonego Przylądka. Do zmiany decyzji nakłonili go premier kraju i minister sportu.

 • PNA. Hervé Renard, bohater Zambii

  Hervé Renard kilka lat temu wstawał o trzeciej rano i opróżniał kosze na śmieci. Z czwartoligowego angielskiego Cambridge United wyleciał po kilku miesiącach, bo nie znał języka. W niedzielę prowadzona przez niego Zambia zdobyła pierwszy Puchar Narodów Afryki.