Rewelacja Pucharu Narodów Afryki zagra z zawodnikiem z pola w bramce. "Gdzie tu uczciwość?"

Ali Ahamada, bramkarz reprezentacji Komorów, uzyskał w poniedziałkowy poranek negatywny wynik testu na COVID-19. To jednak nie wystarczy, żeby były zawodnik FC Toulouse zagrał przeciwko Kamerunowi w 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki - informuje francuski dziennikarz Romain Molina.

Komory to największa niespodzianka Pucharu Narodów Afryki. Skazywana na pożarcie drużyna awansowała do fazy pucharowej wyrzucając z turnieju drużynę Ghany (3:2). "Komory pokonały Ghanę, choć są drugim najmniejszym krajem, jaki kiedykolwiek zagrał w PNA. Kadrę mają tak ubogą, że trzeba wybierać między bramkarzem z piątej ligi a takim, który od półtora roku nie ma klubu. Żaden jednak nie zawodzi" – tak o drużynie Komorów pisze Dawid Szymczak na Sport.pl. Komory awansowały do fazy pucharowej PNA jako ostatnia drużyna z klasyfikacji obejmujących zespoły z trzecich miejsc.

Zobacz wideo Wielki transfer polskiego piłkarza. "Od jakiegoś czasu przerastał ekstraklasę"

Komory jednak zagrają bez nominalnego bramkarza. Negatywny wynik testu to za mało

Francuski dziennikarz Romain Molina poinformował, że Ali Ahamada oraz trener Komorów Yacine Bourhane uzyskali negatywny wynik testu na COVID-19 przed meczem z reprezentacją Kamerunu w ramach 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki. Mimo tego Ahamada nie może stanąć bramce w najbliższym spotkaniu Komorów. Teraz zarówno bramkarz, jak i selekcjoner Komorów muszą odbyć pięciodniową kwarantannę. Komory tym samym pozostają bez bramkarza, ponieważ zakażony jest Moyadh Ousseni, a z urazem zmaga się Salim Ben Boina.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Romain Molina zwraca uwagę na to, że w trakcie turnieju, a konkretniej 23 stycznia o godzinie 17:00, doszło do zmian w zasadach i reprezentacja Komorów może czuć się oszukana. "Takie rzeczy robisz przed startem fazy pucharowej, a nie w jej trakcie. Gdzie tu uczciwość?" - pyta Molina na Twitterze. Przed meczem Tunezji z Nigerią negatywne wyniki testu otrzymali Wahbi Khazri, Dylan Bronn oraz Issam Jebali, a po interwencji tunezyjskiej federacji zawodnicy mogli wystąpić w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki. Co ciekawe, szefem komisji medycznej podczas PNA jest Wadie Jary, były prezes tunezyjskiej federacji piłkarskiej.

Tym samym w bramce Komorów musi stanąć zawodnik z pola. "Wybraliśmy już gracza, który stanie na bramce. To piłkarz, który podczas treningów pokazał, że potrafi grać na tej pozycji" - przekazał trener bramkarzy Komorów. Spotkanie Kamerun - Komory odbędzie się w poniedziałek 24 stycznia o godzinie 20:00.

Więcej o: