Aubameyang i Lemina wyrzuceni z reprezentacji? Mocne odpowiedzi

Pierre-Emerick Aubameyang oraz Mario Lemina opuścili reprezentację Gabonu w trakcie Pucharu Narodów Afryki. Oficjalnie powodem jest koronawirus, ale nieoficjalnie - impreza. Lemina prawdopodobnie zdecydował się zakończyć karierę reprezentacyjną.

Problemy dwóch gwiazd reprezentacji Gabonu, czyli Pierre-Emericka Aubameyanga oraz Mario Leminy rozpoczęły się już na początku stycznia tego roku. Zawodnicy pojawili się na imprezie w Dubaju, po której otrzymali pozytywne wyniki testu na koronawirusa. Zakażony COVID-19 był też Axel Meye, napastnik marokańskiego Ittihad Tanger. Piłkarze przebyli już chorobę, ale obecnie borykają się z komplikacjami zdrowotnymi.

Zobacz wideo Wielki transfer polskiego piłkarza. "Od jakiegoś czasu przerastał ekstraklasę"

Oficjalnie: Pierre-Emerick Aubameyang i Mario Lemina odesłani do klubów. "Kłamcy szukają poklasku"

Selekcjoner reprezentacji Gabonu, czyli Patrice Neveu zdecydował, że Pierre-Emerick Aubameyang oraz Mario Lemina nie wspomogą kadry w trakcie Pucharu Narodów Afryki. "Patrząc na to, z jakimi problemami zdrowotnymi borykają się Mario oraz Pierre zdecydowaliśmy, żeby wysłać ich tam, gdzie na co dzień grają. Tam będą mogli liczyć na najlepszą opiekę lekarską. Dodatkowe badania im nie zaszkodzą, ale też nie ma powodów do niepokoju. Wszystkiego dokonaliśmy w porozumieniu z lekarzami i zawodnikami" - czytamy w oświadczeniu.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Oficjalnym powodem takiej decyzji są komplikacje zdrowotne po koronawirusie, ale Freddhy Koula z francuskiej telewizji TV5 Monde ujawnia, że decyzja selekcjonera była bardziej związana ze wspomnianą imprezą w Dubaju. Zarówno Lemina, jak i Aubameyang odnieśli się do całej sytuacji. Zawodnik OGC Nice prawdopodobnie zakończył karierę reprezentacyjną. "Nie będę odnosił się do tych krzywdzących kłamstw. Mam to gdzieś. Mam żal do kadry, którą otaczają kłamcy szukający poklasku. Wstyd mi za to" - napisał Lemina na Instagramie.

"Pojawiły się problemy, które będzie ciężko rozwiązać, a dodatkowo pojawiają się takie plotki. W dużym skrócie, zdrowie jest najważniejsze i muszę o nie zadbać, ale nie będę odnosił się do tych fałszywych informacji. Mam nadzieję, że nasza reprezentacja dojdzie w turnieju jak najdalej" - dodał Aubameyang. Francuski dziennikarz Romain Molina ujawnił, że Lemina otrzymał pieniądze oraz samochód za przyjęcie powołania do reprezentacji Gabonu. "Najpierw to zwróć, a potem rezygnuj z kadry" - napisał Molina.

Gabon jest bliski uzyskania bezpośredniego awansu do fazy pucharowej Pucharu Narodów Afryki. Zespół prowadzony przez Patrice'a Neveu wygrał na inaugurację z reprezentacją Komorów (1:0), a w drugiej kolejce zremisował 1:1 z Ghaną.

Więcej o: