Puchar Narodów Afryki

 • Puchar Narodów Afryki. Były zawodnik Realu trafił za milion dolarów

  Javier Balboa w październiku 2005 roku zadebiutował w Realu Madryt i został bohaterem Gwinei Równikowej po raz pierwszy. Po raz drugi na ustach swych rodaków znalazł się w sobotę, kiedy strzelił jedynego gola w meczu otwierającym Puchar Narodów Afryki. Dzięki bramce zawodnika Beira-Mar Gwinea Równikowa pokonała Libię, za co zespół gospodarzy otrzymał milion dolarów premii.

 • Jak Prejuce Nakoulma został gwiazdą Ekstraklasy

  Napastnik Górnika Zabrze był jednym z objawień jesieni w Ekstraklasie. Nakoulma zrobił wrażenie nawet na prezydencie Burkina Faso, który po obejrzeniu jego popisów w internecie zażądał powołania go do kadry na Puchar Narodów Afryki. Ale Nakoulma musiał długo pracować na swój sukces

 • Puchar Narodów Afryki. Turbokozak do Burkina Faso

  Puchar Narodów Afryki. Turbokozak do Burkina Faso

  Prejuce Nakoulma, napastnik Górnika, został w ostatniej chwili powołany do reprezentacji na Puchar Narodów Afryki. W jego sprawie miał interweniować prezydent kraju. A wszystko przez wideo z popisami z polskiej ligi.

 • Premier League. Dylemat Toure rozwiązany

  Manchester City zawarł porozumienie z Federacją Piłki Nożnej Wybrzeża Kości Słoniowej w sprawie Pucharu Narodów Afryki. Bracia Toure na zgrupowanie kadry pojadą później niż pozostali piłkarze, dzięki czemu zagrają w ważnych meczach FA Cup przeciwko Manchesterowi United i Carling Cup z Liverpoolem.

 • Puchar Narodów Afryki. Pomyłka trenera pozbawiła Bafana Bafana awansu

  Reprezentacja RPA przez błąd sztabu trenerskiego nie zagra w finale PNA w 2012 roku. Piłkarze Bafana Bafana grając ostatni mecz grupowy ze Sierra Leone byli przekonani, że do awansu wystarczy im bezbramkowy remis. Pod taki wynik też ustawił zespół szkoleniowiec Pitso Mosimane. Gdy zabrzmiał ostatni gwizdek reprezentanci Republiki Południowej Afryki świętowali dostanie się do przyszłorocznego turnieju.

 • Puchar Narodów Afryki. Fani Kamerunu wściekli na Eto'o

  Piłkarze Kamerunu zremisowali bezbramkowo z Senegalem w spotkaniu grupy 5 eliminacji do Pucharu Narodów Afryki i właściwie stracili szanse na awans do turnieju. Wściekli kibice w znacznej mierze za utratę dwóch punktów obwiniają Samuela Eto'o, który w 87 minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

 • Puchar Narodów Afryki. Bramka Traore

  Puchar Narodów Afryki. Bramka Traore

  Piłkarz Lechii Gdańsk Abdou Razack Traore trafił do bramki w meczu eliminacyjnym Pucharu Narodów Afryki, w którym Burkina Faso pokonała Namibię 4:1. Jeden z najskuteczniejszych piłkarzy Ekstraklasy otworzył wynik spotkania w 12 minucie.

 • Mundial. Najwyżsi urzędnicy FIFA zaplątani w australijski skandal korupcyjny. Znów ci sami

  Ujawnione w środę dokumenty pokazują, że mimo kolejnych skandali korupcyjnych w FIFA prawo do organizacji mundialu wciąż kupuje się w ten sam sposób co przed laty. Fundując kosztowne prezenty żonom szefów FIFA, organizując zgrupowania dla ich ulubionych klubów, przekupując federacje z krajów trzeciego świata, Australijczycy wydali na to ostatnio kilkanaście milionów dolarów. Pomagali im szemrani, ale świetnie ustosunkowani lobbyści z Europy.

 • Togo wraca do Pucharu Narodów Afryki

  Afrykańska Federacja Piłki Nożnej (CAF) ma zdjąć obowiązujące dwa najbliższe Puchary Narodów Afryki zakaz udziału dla reprezentacji Togo. W mediacjach aktywny udział brał Sepp Blatter, prezydent FIFA.

 • Puchar Narodów Afryki. Togo odwołuje się do CAS

  Specjalnie w tym celu powstały Tymczasowy Komitet Ochronny Togo złożył w imieniu Narodowej Federacji Piłkarskiej tego kraju odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w sprawie zakazu występów reprezentacji Togo w Puchar Narodów Afryki.