Gigantyczna sensacja w PNA. Blamaż obrońców tytułu. "Totalna porażka"

Druzgocąca porażka Algierii. Zdobywcy Pucharu Narodów Afryki z 2019 roku zaskakująco pożegnali się z turniejem. - Nie wiem, czy przechodzimy przez jakiś kryzys, ale zawiedliśmy. To totalna porażka - komentuje sytuację drużyny Djamel Belmadi, selekcjoner reprezentacji Algierii.

Zaledwie jeden punkt wywalczyła reprezentacja Algierii w tegorocznym Pucharze Narodów Afryki. Udało się tego dokonać w pierwszej kolejce fazy grupowej, w której broniący tytułu mierzyli się z Sierra Leone (1:1). Kolejne dwa spotkania to porażki z Gwineą Równikową (0:1) oraz Wybrzeżem Kości Słoniowej (1:3). 

Zobacz wideo Biznes Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie! "Świątynia sportu"

Algieria przegrywa i odpada z Pucharu Narodów Afryki. "Uczucia są gorzkie, nienawistne, bolą w środku"

Nie wiadomo, która porażka była bardziej dotkliwa dla drużyny. Pierwsza przerwała passę 35 wygranych z rzędu. Do rekordu Włochów z lat 2018-21, wynoszącego 37 spotkań, brakowałoby wówczas zaledwie dwóch spotkań. Co ciekawe, Algieria nie wlicza do tego bilansu zwycięskiego turnieju FIFA Arab Cup, który odbył się na przełomie listopada i grudnia. Algierczycy zaliczyli w nim cztery zwycięstwa i dwa remisy, co daje sześć kolejnych meczów bez porażki.

Przegrana w starciu z WKS całkowicie pogrzebała szanse Algierczyków na awans. - Nie wiem, czy przechodzimy przez jakiś kryzys, ale zawiedliśmy, to pewne. To totalna porażka - skomentował udział w Pucharze Narodów Afryki selekcjoner reprezentacji Algierii, Djamel Belmadi.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

I dodał: - Drużyna jest zawiedziona, zostali pokonani i mają wiele wątpliwości. To nie są sytuacje, do których jesteśmy przyzwyczajeni. To są rzeczy, z którymi nie jesteśmy zaznajomieni. Normalnie nie przegrywamy, ale w ciągu czterech dni zrobiliśmy to dwa razy. Coś, czego nie zrobiliśmy przez ostatnie trzy lata. To trudne do przełknięcia. Nie znamy się na porażkach, więc te uczucia są gorzkie, nienawistne, bolą w środku.

Selekcjoner nie krył, że Wybrzeże Kości Słoniowej było rywalem zwyczajnie lepszym, choć Algieria mogła polepszyć swoją sytuację w meczu. Być może nawet odwrócić, gdyby np. Riyad Mahrez nie zmarnował rzutu karnego

W grze o PNA pozostało jeszcze szesnaście drużyn. Wylosowano już pary 1/8 finału, więc wiadomo, że Wybrzeże Kości Słoniowej w kolejnej rundzie zmierzy się z Egiptem. Pozostałe zestawienia prezentują się następująco:

  • Burkina Faso - Gabon
  • Nigeria - Tunezja
  • Senegal - Wyspy Zielonego Przylądka
  • Mali - Gwinea Równikowa
  • Gwinea - Gambia
  • Kamerun - Komory
  • Maroko - Malawi
Więcej o: