Igrzyska olimpijskie w Sport.pl

 • Gigantyczne problemy organizatorów igrzysk w Tokio. Fala upałów zabiła kilkadziesiąt osób
 • Ekologiczne igrzyska olimpijskie. Do Tokio trafiły już łóżka z kortonu
 • ZIOM. Igrzyska, o których nikt nie wie rozpoczynają się w Lozannie

  ZIOM. Igrzyska, o których nikt nie wie rozpoczynają się w Lozannie

  ZIOM to dość specyficzny skrót nazwy Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które rozpoczynają się właśnie w szwajcarskiej Lozannie. To igrzyska, o których nikt nie wie, a są potrzebne. Sportowcom, bo przecież nie niektórym związkom, które nie chcą ich tam wysyłać. Wyjazd daje przedsmak tego, co czeka ich podczas seniorskich wielkich imprez, na które poza własnym bagażem zabiorą też ten mentalny z oczekiwaniami kibiców, ekspertów, czy działaczy.

 • Ile razy wolno dziękować podczas igrzysk? Amerykanom aż siedem razy, Polakom tylko raz

  Ile razy wolno dziękować podczas igrzysk? Amerykanom aż siedem razy, Polakom tylko raz

  Amerykanom siedem razy. Aż siedem razy - jak podkreślają zazdroszczący im Brytyjczycy. Mo Farah i inne gwiazdy walczą ze swoim komitetem olimpijskim, bo chcą w mediach społecznościowych mocniej podkreślać, ile zawdzięczają swoim prywatnym sponsorom. U nas spokój. - W Polsce dopuszczona będzie możliwość publikacji jednej wiadomości o charakterze podziękowań dla indywidualnego sponsora - mówi nam Anna Majer-Krukowska, dyrektor Działu Prawnego Polskiego Komitetu Olimpijskiego. - To i tak duża poprawa naszej sytuacji - komentuje Maja Włoszczowska.

 • Rosja zawieszona przez WADA. Władimir Putin zabrał głos. "Względy polityczne"

  Rosja zawieszona przez WADA. Władimir Putin zabrał głos. "Względy polityczne"

  - Mamy wszelkie powody, by wnieść apelację do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu [...]. Wydaje mi się, że za decyzją o karach nie stoi troska o czystość światowego sportu - stwierdził Władimir Putin, cytowany przez agencję Tass. W ten sposób prezydent Rosji skomentował poniedziałkową decyzję Światowej Agencji Antydopingowy, która zabrała Rosji na cztery lata prawo startu pod własną flagą we wszystkich imprezach rangi mistrzostw świata.