Zimowe Igrzyska Olimpijskie - PEKIN 2022

 • Rosjanie straszą Zachód. 'Podejmiemy kroki'

  Rosjanie straszą Zachód. "Podejmiemy kroki"

  - Miejmy nadzieję, że to dopiero początek zmian - mówi Tatjana Tarasowa, trenerka łyżwiarstwa figurowego, która komentuje dopuszczenie rosyjskich sportowców na igrzyska olimpijskie. Ci w przyszłym roku w Paryżu będą mogli rywalizować jako sportowcy neutralni, czyli bez flag, emblematów, hymnów. Dla Rosjan to jednak wciąż mało.

 • Rosjanie już zacierają ręce. Dostali wsparcie

  Rosjanie już zacierają ręce. Dostali wsparcie

  Wciąż nie wiadomo, jak dokładnie będzie wyglądać sytuacja z rosyjskimi i białoruskimi sportowcami na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Rosjanie od jakiegoś czasu już się nawet nie łudzą, że wystartują, ale Thomas Bach i rządzony przez niego MKOl nie potrafią wydać jasnego stanowiska. 5 grudnia w Lozannie odbył się 12. Szczyt Olimpijski. Wciąż jest prawdopodobieństwo, że zobaczymy Rosjan i Białorusinów w Paryżu.

 • Niebywałe! Walijewa wróciła na lód... Cała Rosja udaje, że nic się nie stało

  Niebywałe! Walijewa wróciła na lód... Cała Rosja udaje, że nic się nie stało

  "Wciąż jest w świetnej formie. To bogini, olśniewająca dama" - w Rosji znowu zachwycają się Kamiłą Walijewą. Nastoletniej rosyjskiej łyżwiarce wciąż grozi dyskwalifikacja za doping, ale to nie przeszkodziło jej w miniony weekend wystąpić na zawodach w Moskwie. I przy okazji zaliczyć na lodzie dwa upadki.

 • Rosjanie są wściekli. Upokorzeni. Znaleźli winnego

  Rosjanie są wściekli. Upokorzeni. Znaleźli winnego

  Tylko Rosja i Syria nie zagłosowały za rezolucją pt. "Budowa pełnego pokoju i lepszego świata poprzez sport i ideały olimpijskie", która pojawiła się 21 listopada na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Rosja, która nie poparła zawieszenia broni na czas igrzysk olimpijskich i igrzysk paraolimpijskich, winą obarczyła ONZ. - Przekazali władzę MKOl. Ten działa na rzecz państw, które płacą na niego pieniądze - powiedział były radziecki hokeista, dziś polityk - Wiaczesław Fietisow.

 • Wielka burza w Rosji po słowach Witolda Bańki. Oto odpowiedź Putina

  Wielka burza w Rosji po słowach Witolda Bańki. Oto odpowiedź Putina

  Igrzyska przyjaźni w Moskwie i Jekaterynburgu to odpowiedź Władimira Putina na coraz bardziej prawdopodobny scenariusz, w którym rosyjskich sportowców zabraknie na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Imprezie, na którą Rosjanie zapraszają zawodników z całego świata, sprzeciwiły się Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Światowa Agencja Antydopingowa. To bardzo nie spodobało się pupilkom Putina, dla których igrzyska przyjaźni mają być propagandową tubą. - MKOl i WADA straszą sankcjami niezależne kraje. Wywierają na nich presję, bo chcą utrzymać monopol, władzę i idące za nimi wielkie pieniądze - powiedział rosyjski minister sportu Oleg Matytsin.

 • Legenda hokeja grzmi ws. Rosjan na igrzyskach. 'Od razu bym odmówił'

  Legenda hokeja grzmi ws. Rosjan na igrzyskach. "Od razu bym odmówił"

  Chociaż igrzyska olimpijskie w Paryżu zbliżają się wielkimi krokami, to dalej nie wiemy, czy zostaną do nich dopuszczeni sportowcy z Rosji i Białorusi. To bardzo nie spodobało się legendzie rosyjskiego hokeja na lodzie - Wiaczesławowi Fietisowowi. - Thomas Bach narusza i depcze wszelkie prawa - powiedział dwukrotny mistrz olimpijski, zdobywca Pucharu Stanley'a i wielokrotny mistrz świata.

 • 'Caryca Putina' znów w natarciu. 'Wrócą do nas na kolanach'

  "Caryca Putina" znów w natarciu. "Wrócą do nas na kolanach"

  Kolejny krytyczny głos z Rosji pod adresem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Tym razem organizację i jej szefa skrytykowała była radziecka biegaczka - Jelena Valbe. - Wytrzymamy to. Jestem pewna, że wrócą do nas po prośbie na kolanach - powiedziała była zawodniczka, cytowana we wtorek przez rosyjskie media.

 • Międzynarodowy skandal. Francja ujawnia. Kampania nienawiści

  Międzynarodowy skandal. Francja ujawnia. Kampania nienawiści

  W lipcu 2024 roku rozpoczną się igrzyska olimpijskie w Paryżu, a francuski rząd ujawnił międzynarodowy skandal związany z ich organizacją. Hiszpańska agencja informacyjna EFE informuje, że Francuzi odkryli "kampanię dezinformacyjną", którą prowadził przeciwko nim inny kraj i nawoływał do bojkotu igrzysk. Wykorzystywano do tego m.in. materiały z zamieszek i wskazywano rzekomą nieudolność Francji w organizacji wielkiego wydarzenia.

 • Światowy gigant trafił w ręce Rosjan. Bardzo niebezpieczny precedens. 'Człowiek Putina'
 • Wielka mistyfikacja. Rosjanie oszukują cały świat. 'To wszystko cuchnie z daleka'

  Wielka mistyfikacja. Rosjanie oszukują cały świat. "To wszystko cuchnie z daleka"

  To jeszcze nie koniec. Amerykanie twierdzą, że decyzja w sprawie dopingowego skandalu Kamiły Walijewej na igrzyskach w Pekinie zapadnie najprawdopodobniej dopiero na początku przyszłego roku. - Oczywiście jesteśmy za pełnym i rzetelnym procesem, ale to cuchnie z daleka kolejnymi manipulacjami ze strony Rosjan - mówi dyrektor generalny amerykańskiej Agencji Antydopingowej Travis Tygart.

 • 'Caryca' przemówiła. Ujawnia nowe fakty ws. Walijewej. 'Nie mogłam uwierzyć'

  "Caryca" przemówiła. Ujawnia nowe fakty ws. Walijewej. "Nie mogłam uwierzyć"

  - Ona już nikomu nie wierzy. Ta cała sytuacja bardzo ją zmieniła. Szkoda, że tak wielka miłość przerodziła się w nienawiść. Nie mieliśmy i już raczej nie będziemy mieli takiej sportsmenki, Kamiła jest wyjątkowa - mówi znana trenerka łyżwiarstwa figurowego Eteri Tutberidze, która przerwała milczenie i zabrała głos w sprawie nastoletniej Kamiły Walijewej oraz skandalu dopingowego z jej udziałem podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie.

 • Tyle medali ma zdobyć Polska na igrzyskach olimpijskich w Paryżu

  Tyle medali ma zdobyć Polska na igrzyskach olimpijskich w Paryżu

  Do igrzysk olimpijskich w Paryżu zostało nieco mniej niż dziewięć miesięcy. Przewidywania co do medali dla danej reprezentacji pojawiają się od jakiegoś czasu, ale najnowsza prognoza co do Polski nie napawa optymizmem. Polacy mieliby zdobyć mniej medali olimpijskich niż w Tokio, ale jednocześnie więcej złotych medali. Igrzyska miałyby zostać zdominowane przez olimpijczyków ze Stanów Zjednoczonych.

 • Burza w Rosji po decyzji ws. Bliskiego Wschodu. Szokujące słowa: To nazizm

  Burza w Rosji po decyzji ws. Bliskiego Wschodu. Szokujące słowa: To nazizm

  Rosyjskie media, byli sportowcy oraz politycy kolejny raz skrytykowali Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Tym razem za stanowisko, jakie komitet zajął ws. konfliktu na Bliskim Wschodzie. MKOl podkreślił, że zawodnicy nie mogą cierpieć z powodu działań swoich rządów. - Skoro tak, niech przywrócą naszych sportowców do rywalizacji. Jeśli tego nie zrobią, będzie to nazizm w najczystszej postaci - powiedziała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Marija Zacharowa.

 • Ważna zmiana przed igrzyskami olimpijskimi. Dotknie polskich siatkarzy

  Ważna zmiana przed igrzyskami olimpijskimi. Dotknie polskich siatkarzy

  Nikola Grbić wielokrotnie podkreślał, że Polska ma tylu siatkarzy do gry na międzynarodowym poziomie, że selekcja kilkunastu najlepszych to wręcz męka. - Nawet nie chcę sobie wyobrażać przyszłego roku - skwitował nawet, odnosząc się do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Na zawody może zabrać 12 zawodników, choć niewykluczone, że przepis ten ulegnie zmianie. To być może zmieni nastawienie selekcjonera.

 • Wykluczenie na długie lata. Rosjanie nie mają już złudzeń

  Wykluczenie na długie lata. Rosjanie nie mają już złudzeń

  Zdaje się, że Rosjanie nie mają już złudzeń dotyczących startu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Najpierw negatywnie w tym kontekście wypowiedział się szef Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego - Stanisław Pozdniakow - teraz trzy grosze dorzucił mistrz olimpijski z Londynu - Ilja Zacharow. - Uważam, że na igrzyska wrócimy najwcześniej w Los Angeles - wypalił Rosjanin.

Copyright © Agora SA