Zimowe Igrzyska Olimpijskie - PEKIN 2022

 • Rosyjska mistrzyni węszy spisek w decyzji MKOl-u. 'Nie zdziwię się'

  Rosyjska mistrzyni węszy spisek w decyzji MKOl-u. "Nie zdziwię się"

  Była łyżwiarka szybka, dziś przedstawicielka rosyjskiej Dumy - Swietłana Żurowa - zwęszyła spisek w niedawnym oświadczeniu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. - Co będzie dalej? Nie zdziwię się, jeśli zażądają od naszych sportowców potępienia specjalnej operacji wojskowej w Ukrainie. W ten sposób stworzą propagandową historię - powiedziała.

 • 'Nikt nie może być dyskryminowany'. ONZ wstawia się za Rosją. Kompromitacja

  "Nikt nie może być dyskryminowany". ONZ wstawia się za Rosją. Kompromitacja

  Organizacja Narodów Zjednoczonych wydała oświadczenie w sprawie ewentualnego powrotu sportowców z Rosji i Białorusi do międzynarodowej rywalizacji. "Rozumiemy chęć wspierania Ukrainy i ukraińskiej społeczności olimpijskiej, która cierpi z powodu bieżących wydarzeń. Ale Komitet Olimpijski ma obowiązek stania na straży Karty Olimpijskiej i międzynarodowych norm praw człowieka, które zakazują dyskryminacji" - czytamy w kontrowersyjnym piśmie.

 • Rosjanie cytują Bortniczuka. I się odgrażają. 'To powinna być Polska'

  Rosjanie cytują Bortniczuka. I się odgrażają. "To powinna być Polska"

  - Rusofobiczne lobby już podniosło pisk - mówi Dimitrij Swiszczow, przewodniczący Komisji Dumy Państwowej ds. Kultury Fizycznej i Sportu. To kolejny rosyjski polityk próbujący wymusić na MKOl, by rosyjscy sportowcy zostali dopuszczeni do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu.

 • Fatalne wieści z Urugwaju. Nie żyje Felix Sienra, najstarszy olimpijczyk na świecie
 • Polski rząd pójdzie na całość? Wiceminister mówi wprost. 'Byłoby nas stać'