Esportowy gigant chce wrócić do czołówki. Wielki transfer

Plotki potwierdzone. Lotan "Spinx" Giladi opuścił ENCE i został nowym zawodnikiem Vitality. Debiut Izrealczyka już niebawem.

Vitality sfinalizowało transfer, o którym mówiło się od dłuższego czasu. W pozostawione przez Kevina "misutę" Rabiera miejsce wchodzi Lotan "Spinx" Giladi. "Pszczółki" wykupiły izraelskiego zawodnika z ENCE i spróbują odratować słabo rozpoczęty sezon w jego drugiej połowie.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

"Spinx" w Vitality

Nie stało się nic, czego nie można było się spodziewać. Choć temat "Spinxa" w Vitality pojawił się dobre kilka tygodni temu i z czasem ucichł, tak jego finalne przenosiny nie są żadnym zaskoczeniem. Na krótko przed wznowieniem sezonu Vitality uzupełniło swój skład ostatnim zawodnikiem. Karty przed fazą grupową BLAST Premier Fall zostały odkryte.

"Spinx" opuszcza ENCE po półtorarocznym pobycie. Była to dla niego pierwsza stabilna organizacja, w której wypłynął na szerokie wody profesjonalnego CS:GO. W barwach fińskiej marki być może zabrakło mu konkretniejszych sukcesów, ale z drużyną i tak osiągnęli naprawdę niemało. W szczytowym momencie drużyna zajmowała 2. miejsce w światowym rankingu. Pojechała na ostatnie dwa Majory, dochodząc w Antwerpii do półfinału. Bądź co bądź ENCE było więc sensacją ostatnich miesięcy nawet pomimo pustki, jaką świeci ich gablotka.

Richard 'shox' PapillonPolski trener z ciekawym składem. Dołączą do czołówki?

Giladi wchodzi w miejsce po Kevinie "misucie" Rabierze, który znalazł już sobie nowy dom w Falcons. Niepewna jednak pozostaje przyszłość samego ENCE. Nie tak dawno organizacja odsunęła od gry Olka "hadesa" Miśkiewicza, przez co w składzie pozostało już tylko trzech aktywnych graczy. Za Polaka najpewniej pojawi się Alvaro "SunPayus" Garcia, który dopiero co rozstał się z Movistar Riders. Hiszpana zaczęto łączyć z ENCE na krótko po pojawieniu się plotek o odejściu "hadesa". Warto przypomnieć, że w aktywnym składzie ENCE nadal pozostaje Paweł "dycha" Dycha.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Wciąż pozostanie więc jeszcze jedno miejsce. Obecnie ENCE testuje na nie różnych graczy - na rynku wolnych agentów opcji nie brakuje. Oficjalna decyzja organizacja powinna zostać ogłoszona już niebawem. Pod koniec miesiąca rozpocznie się ESL Pro League, w którym drużyna weźmie udział. Vitality do rywalizacji wróci jeszcze wcześniej, bowiem francuska ekipa ma przed sobą wspomnianą fazę grupową BLAST Premier Fall w Kopenhadze.

Excel Esports: ALL-STAR BATTLEMistrzostwa świata w Excelu? To nie żart. Dyscyplina robi prawdziwą furorę

Po dokonanej zmianie Vitality prezentuje się następująco:

  • Lotan "Spinx" Giladi
  • Mathieu "ZywOo" Herbaut
  • Dan "apEX" Madesclaire
  • Peter "dupreeh" Rasmussen
  • Emil "Magisk" Reif
  • Danny "zonic" Sørensen

VALORANTMiliony dla drużyn esportowych. Tworzą zamkniętą ligę

Więcej o: