Polski trener z ciekawym składem. Dołączą do czołówki?

Ciekawy projekt narodził się na esportowej scenie CS:GO. Norweskie Apeks stworzyło międzynarodową sklejkę, której fundamentem będzie kilku weteranów. Skład ma wysokie ambicje.

Apeks nie rezygnuje z planów zwojowania sceny CS:GO. Po przeciętnym półroczu drużyna dokonała konkretnego przetasowania. W jej składzie pojawi się dwóch nowych zawodników. Całą piątkę stworzą rozpoznawalni gracze z 

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Interesujący koncept Apeks

Norweg, Szwed, Słowak, Litwin i Francuz. Oryginalna mieszanka. Apeks stawia na wielonarodową sklejkę, która na papierze wygląda bardzo interesująco. Niezrealizowane cele z pierwszej połowy sezonu zostaną przeniesione na jesień i zimę. Najważniejszym z nich jest kwalifikacja na Majora w Rio. 

Pałeczkę prowadzącego przejmie Martin "STYKO" Styk. Słowak to inteligentny i komunikatywny gracz, lecz będzie to dla niego zupełnie nowym wyzwaniem. Dotychczasowo grał głównie jako zawodnik wsparcia. Teraz zaś będzie mózgiem całego Apeks.

Illuminar Gaming zagra na European MastersIHG trzecią ekipą na EU Masters. Kto awansuje do finału Ultraligi?

Przygodę z anglojęzycznymi zespołami kontynuuje Richard "shox" Papillon. Francuz jest niezrażony po nieudanym epizodzie w Liquid. Pobyt za oceanem nie poszedł po jego myśli, lecz współpraca z Apeks zapewni mu spokój, którego szukał. Jak sam Francuz zaznaczał, największym problemem w trakcie gry w Liquid były dla niego kłopoty z godzeniem życia zawodowego z prywatnym. Niestabilna sytuacja mieszkaniowa nie pomagała w znalezieniu spokoju.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Drugim z nowych nabytków został Justinas "jL" Lekavicius. Litwin niewątpliwie należy do zawodników o wysoko zawieszonym suficie możliwości, lecz przez ostatnie lata brakowało mu stabilnej drużyny, z którą związałby się na lata. Takową mieli być MAD Lions, aczkolwiek projekt wysypał się w kwietniu bieżącego roku.

Partizan EsportsKolejny sportowy klub pojawia się na esportowej scenie. Inwestycja w sekcję CS:GO

Funkcję trenera zespołu objął Polak, Jakub "kuben" Gurczyński. To trzecia zagraniczna inicjatywa, w jaką angażuje się były szkoleniowiec Virtus.pro. Gurczyński z pewnością obiecuje sobie po niej więcej niż po niewypałach z EnVy i MAD Lions, w którym miał okazję współpracować z Lekaviciusem. 

Debiutem zespołu będą otwarte kwalifikacje do wspomnianego IEM Rio 2022. Rozpoczną się one 15 sierpnia. 

Odświeżone Apeks stworzą:

  • Martin "STYKO" Styk
  • Justinas "jL" Lekavicius
  • Richard "shox" Papillon
  • Joakim "jkaem" Myrbostad
  • Tim "nawwk" Jonasson
  • Jakub "kuben" Gurczyński (trener)

ValorantZmiany na esportowym rynku medialnym? Umowa została wypowiedziana

Więcej o: