Zmiany na esportowym rynku medialnym? Umowa została wypowiedziana

Frenzy, które pokazywało rozgrywki VALORANT Regional League East: Surge postanowiło wypowiedzieć umowę Riot Games.

Z nieoficjalnych informacji, które docierały w ostatnich dniach do naszej redakcji, wynikało, że Riot Games, producent League of Legends i VALORANT zakończył współpracę z firmą FRENZY. Postanowiliśmy zweryfikować te informacje u źródła.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Będzie nowy producent VRL

Najbardziej elektryzującą wiadomością była informacja o tym, że Riot Games rzekomo zerwał umowę dotyczącą rozgrywek Ultraligi. Na ten moment jednak informacja nie została potwierdzona. Przedstawiciele Riot Games odmówili zabrania głosu w tej sprawie. Udało nam się jednak skontaktować z FRENZY.

- Nasz kontrakt z Riot Games dotyczący organizacji i transmisji rozgrywek Ultraligi jest podpisany na kilka lat. Współpracujemy z Riotem od wielu lat, inwestując w projekty i realizując je na światowym poziomie. Nie mamy żadnych informacji na temat tego, że Riot jest niezadowolony z jakości naszych realizacji i rozważa współpracę z innym podmiotem - powiedział Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający FRENZY

Inaczej sprawa wygląda jeśli chodzi o rozgrywki VRL East: Surge. Z wiadomości przekazanych nam przez nadawcę wynika, że produkcją tego turnieju zajmie się inna firma. - Jeżeli chodzi o produkcję i realizację rozgrywek VALORANT Regional League East: Surge, umowa została wypowiedziana z uwagi na brak oczekiwanych rezultatów dotyczących oglądalności, a projekt zapewne będzie kontynuowany przez inny podmiot.

Na ten moment wydaje się, że najbardziej naturalnym kandydatem jest GAM3RS_X wraz z Polską Ligą Esportową. Idealnym momentem na ogłoszenie takiej współpracy będzie wydarzenie Meet at Rift Festival, które odbędzie się w przyszłym tygodniu w Łodzi. Na evencie oprócz zawodników, dziennikarzy i komentatorów pojawią się także przedstawiciele Riot Games.

Więcej o: