Media: PZPN znalazł winnego. Koniec. Wyleci z pracy

Nie milkną echa afery, do jakiej doszło podczas ceremonii losowania par I rundy Pucharu Polski. Na jednym z filmików przedstawiono wizerunek arbitra dożywotnio wykluczonego z piłkarskiego świata. PZPN zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji, a o szczegółach działań poinformował portal WP SportoweFakty. Zwolnienia to dopiero początek.

Ostatnie miesiące PZPN-u naznaczone są seriami wizerunkowych wpadek. Po mundialu w Katarze wybuchła afera premiowa. Później kontrowersje wzbudziło zabranie na mecz z Mołdawią skazanego za korupcję Mirosława Stasiaka. Do tego doszedł konflikt pomiędzy Grzegorzem Krychowiakiem i lekarzem reprezentacji Jackiem Jaroszewskim oraz negocjowanie umowy sponsorskiej z Kuchnią Vikinga, której wiceszef jest oskarżony o udział w grupie przestępczej. W piątek PZPN znów zaliczył wpadkę, tym razem przy okazji losowania par jubileuszowej, 70. edycji Pucharu Polski.

Zobacz wideo Tomasz Hajto atakuje. "Gównoburza. Hipokryzja"

Media: Takie kary chce zastosować PZPN za klip ze skorumpowanym sędzią

Podczas ceremonii widzom zaprezentowano okolicznościowy filmik. Ku zdziwieniu kibiców już w pierwszych sekundach na ekranie pojawił się Antoni Fijarczyk, a więc arbiter, który w przeszłości został wyrzucony ze struktur piłkarskich za korupcję. Na wpadkę szybko zareagował Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN i zapowiedział, że zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec osób, które umieściły wizerunek sędziego w klipie

Okazuje się, że PZPN może bardzo szybko wdrożyć deklarację w życie. Portal WP SportoweFakty dotarł nawet do informacji na temat tego, w jaki sposób federacja ukarze wspomnianych pracowników. Jeden z nich najprawdopodobniej zapłaci posadą. 

"PZPN zakończy współpracę z jednym ze współpracowników z Departamentu Komunikacji i Mediów, który odpowiadał za wybranie klipów do materiału, w których ukazał się sędzia Antoni Fijarczyk. Trzy osoby z PZPN nie otrzymają premii za III kwartał. To osoby z Działu Marketingu i Sponsoringu, Biblioteki Piłkarstwa Polskiego i Departamentu Komunikacji i Mediów" - czytamy. Nie wiadomo, czy na tym PZPN poprzestanie.

Zmiany w szeregach PZPN

Do wspomnianej wpadki doszło mimo zmiany na stanowisku Dyrektora ds. Komunikacji i Marketingu - Aleksandrę Kostrzewską zastąpił Tomasz Kozłowski. Teraz polska federacja próbuje uniknąć podobnych kontrowersji w przyszłości. W tym celu ponownie w szeregach powitała Michała Listkiewicza - były prezes przejął funkcję Przewodniczącego Komisji Zagranicznej PZPN.

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Losowanie I rundy Pucharu Polski wzbudziło też pozytywne emocje wśród kibiców. Już na tym etapie turnieju dojdzie do kilku hitów, m.in. Jagiellonia Białystok zmierzy się ze Śląskiem Wrocław, Wisła Kraków z Lechią Gdańsk, a GKS Katowice z Górnikiem Zabrze. Mecze zostaną rozegrane pod koniec września. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.