Łukasz Pieniążek

Łukasz Pieniążek

Łukasz Pieniążek to niezwykle utalentowany młody zawodnik, który już na początku swojej rajdowej kariery pokazał się od bardzo dobrej strony. Częstochowski kierowca ma już za sobą sporo znaczących sukcesów, a nie ulega wątpliwości, że lista jego dokonań wciąż jeszcze pozostaje otwarta.

Początek kariery

Rajdowa przygoda Łukasza rozpoczęła się w 2012 roku. Pierwsze szlify kierowca zdobywał na amatorskich imprezach. W roku 2013 Pieniążek zdobył rajdową licencję R2, która dała mu możliwość startów w imprezach o randze okręgowej. W tym właśnie miejscu rozpoczyna się profesjonalna kariera młodego kierowcy.

Rozwój kariery

W sezonie 2014 Łukasz Pieniążek wystartował w pięciu rundach Rajdowych Mistrzostw Śląska (Hondą Civic Type-R oraz Peugeotem 208 R2). Na koniec bardzo udanego sezonu zawodnik został sklasyfikowany na pierwszej pozycji.

W tym samym sezonie zdobył 9 punktów w ramach Rajdowego Pucharu Polski, co pozwoliło mu na zajęcie ósmego miejsca w klasie 6 RPP. W klasyfikacji generalnej Pieniążek uplasował się na szesnastej pozycji.

W roku 2015 Łukasz wystartował w Rajdowych Mistrzostwach Europy Juniorów. Po pięciu rundach (za kierownicą Peugeota 208 R2) częstochowianin został sklasyfikowany na jedenastej pozycji. Sezon 2015 przyniósł kierowcy bardzo ważny tytuł Wicemistrza Polski w klasie 4.

W kolejnym sezonie zawodnik przesiadł się na pokład Opla Adama R2. W cyklu ERC Junior załoga Pieniążek / Mazur została sklasyfikowana na trzeciej pozycji, zdobywając tytuł II Wicemistrza Europy Juniorów. W klasyfikacji JWRC młody kierowca zajął jedenaste miejsce.
-----

Inni polscy kierowcy rajdowi:

Maciej Polody - Mariusz Stec - Tomasz Czopik - Andrzej Koper - Maciej Oleksowicz

Łukasz Pieniążek