Media: To koniec marzeń Roberta Kubicy? Finalizacja sprzedaży Alfy Romeo

Michael Andretti finalizuje zakup 80 proc. udziałów w firmie Islero Investments, która jest właścicielem Saubera oraz Alfy Romeo. Jeśli do tego zakupu dojdzie, prawdopodobnie ostatnie wolne miejsce w Formule 1 otrzyma Colton Herta, gwiazda IndyCar - informuje portal racefans.net.

Robert Kubica wciąż nie zna swoich planów na sezon 2021. Kierowca z Krakowa pod koniec października zakończy sezon European Le Mans Series w portugalskim Portimao, a niewykluczone, że będzie miał okazję wystąpić w przynajmniej jednej edycji wyścigów długodystansowych WEC w Bahrajnie. Dodatkowo Kubica nie zna swojej przyszłości w Formule 1. "Chcemy jak najwięcej uzyskać dla PKN Orlen, dla dalszej budowy rozpoznawalności i marki, ale także dla Roberta. To nie jest tajemnicą. Rozmowy się jeszcze nie skończyły" - mówił Daniel Obajtek w rozmowie z WP Sportowymi Faktami.

Zobacz wideo Największe wyzwanie w karierze Roberta Kubicy? "Budzi duży szacunek"

Media: Nowy faworyt na miejsce w Alfie Romeo obok Valtteriego Bottasa. To gwiazda IndyCar

Portal racefans.net informuje, że Michael Andretti jest bliski finalizacji zakupu 80 proc. udziałów w firmie Islero Investments, która jest właścicielem Saubera oraz zespołu Alfa Romeo Racing Orlen. Formuła 1 od lat stara się podbić rynek w Stanach Zjednoczonych. W stawce znajduje się amerykański team Haas, natomiast on znajduje się głównie w dole stawki. Właścicielem F1 jest amerykańska firma Liberty Media, ale zainteresowanie może wzrosnąć przy angażu kierowcy z USA.

Michael Andretti jest już zaangażowany w australijskie Supercars, Indy Lights, Formułę E czy IndyCar. Portal podaje, że w przypadku kupna zespołu Formuły 1 zespołowym partnerem Valtteriego Bottasa w sezonie 2022 będzie Colton Herta, gwiazda Indycar. Kierowca kilka miesięcy zapowiadał, że pojawi się w królowej sportów motorowych jedynie w momencie, jak zainteresowane nim będzie Ferrari czy Mercedes, ale wygląda na to, że w najbliższym czasie zmieni zdanie.

Frederic Vasseur, szef Alfy Romeo Racing Orlen został zapytany o potencjalną zmianę głównego właściciela zespołu. Francuz nie chciał wchodzić w szczegóły. "Nie mogę nic powiedzieć na ten temat, bo, szczerze mówiąc, to w ogóle nie leży w moich kompetencjach. Jestem dyrektorem generalnym i szefem Alfy, a takie pytania powinniście zadawać akcjonariuszom" - powiedział Vasseur.

Więcej o:
Copyright © Agora SA