Nowe informacje ws. Roberta Kubicy. Tak mogą wyglądać najbliższe plany Polaka

Robert Kubica ma zaplanowany jeszcze jeden występ w European Le Mans Series. Wiele wskazuje na to, że kierowca z Krakowa może jeszcze zanotować jeden występ w zawodach wyścigowych. Mowa o wyścigach długodystansowych WEC - informuje dziennikarka Iwona Holod.

Robert Kubica występował w sezonie 2021 w europejskich wyścigach długodystansowych European Le Mans Series. Zawodnik z Krakowa wraz ze swoim teamem WRT zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej LMP2 na jeden wyścig przed końcem cyklu. Na ten moment nie wiadomo, czy Kubica będzie występował w tym cyklu w przyszłym sezonie.

Zobacz wideo Największe wyzwanie w karierze Roberta Kubicy? "Budzi duży szacunek"

Robert Kubica wystąpił też w dwóch wyścigach tego sezonu Formuły 1 w barwach Alfy Romeo Racing Orlen, zastępując Kimiego Raikkonena w GP Holandii oraz GP Włoch. Polak w pierwszym wyścigu zajął 15. miejsce, natomiast na torze Monza uplasował się na 14. pozycji.

Media: Robert Kubica może wystąpić w wyścigach długodystansowych WEC

Dziennikarka Iwona Holod poinformowała, że Robert Kubica może pojawić się na starcie wyścigów długodystansowych WEC w Bahrajnie, które odbędą się w dniach 29-30 października. W tym czasie Kubica prawdopodobnie nie będzie miał żadnych obowiązków, ponieważ sezon ELMS kończy się wcześniej, a Formuła 1 ma przerwę pomiędzy wyścigami.

Pojawia się też możliwość, aby Robert Kubica wystartował w następnej edycji WEC, które odbędą się w Bahrajnie w dniach 5-6 listopada. Wtedy kierowcy Formuły 1 będą rywalizować w Grand Prix Meksyku, ale wówczas rolę kierowcy rezerwowego Alfy Romeo może pełnić Callum Ilott. Brytyjczyk obecnie znajduje się w Stanach Zjednoczonych, gdzie przygotowuje się do startów w IndyCar.

Drogi Roberta Kubicy z serią wyścigów WEC mogły się przeciąć przed sezonem 2021, natomiast finalnie krakowianin związał się z European Le Mans Series. Polak mógł współpracować w WEC z Ferdinandem Habsburgiem, z którym rywalizował w serii DTM w 2020 roku. Polski kierowca miał startować w tej serii też w 2017 roku, w zespole ByKolles Racing. Ostatecznie, tuż przed startem pierwszego wyścigu Kubica poinformował, że rezygnuje ze startu w tej ekipie, po poważnych problemach podczas przedsezonowych testów.

Więcej o: