Wimbledon. Radwańska już jest w drugiej rundzie [ZAPIS RELACJI]

2 : 0

• wtorek, 04 lipca 2017
  • Agnieszka Radwańska rozegrała już 45 meczów pierwszej rundy turniejów wielkoszlemowych. Wygrała już 42 z nich.

• Agnieszka Radwańska o trzecią rundę Wimbledonu zagra ze zwyciężczynią meczu Christina McHale - Katie Boulter. Ich mecz najprawdopodobniej odbędzie się w czwartek.

• 7:6, 6:0 - Agnieszka Radwańska w drugiej rundzie Wimbledonu. 65 minut trwał pierwszy set, drugi już tylko 20. Janković doznała urazu pleców, w drugiej partii nie była w stanie grać normalnie.

• 7:6, 5:0 Radwańska już tylko gem od wygrania pierwszego meczu na Wimbledonie.

• 7:6, 4:0 Szybko wygrany czwarty gem przez Radwańską. Janković najwyraźniej gra z urazem, widać to po tym, jakie ma problemy przy poruszaniu się po korcie.

• 7:6, 3:0 Janković ma jakieś problemy z plecami. Próbuje rozmasować bolące miejsce, ale gra dalej. Radwańska to wykorzystuje. Po raz drugi w tym secie przełamuje rywalkę.

• 7:6, 2:0 Jest pierwszy as serwisowy Radwańskiej. I gem wygrany na sucho, czyli bez straty punktu.

• 7:6, 1:0 Czyżby Radwańska złapała rytm? Coraz lepiej gra przy podaniu rywalki. Drugiego seta zaczęła od przełamania serwisu Janković.

• 7:6 - Agnieszka Radwańska wygrała pierwszego seta. Polka zwyciężyła w tiebreaku 7:3. Oddała rywalce tylko jeden swój serwis, wygrała trzy piłki przy podaniu rywalki.

• 6:6 No i mamy tiebreak! Radwańska znów dobrze w defensywie, świetnie kontrowała serwis rywalki i zmuszała ją do błędów.

• 5:6 I znów przełamanie. Po ośmiu gemach z rzędu, w których obie tenisistki wygrywały swoje gemy serwisowe, teraz punktują przy podaniach rywalek. Niestety Radwańska dała się przełamać już dwukrotnie i to rywalka będzie serwować na zwycięstwo w pierwszym secie.

• 5:5 Jest przełamanie powrotne! Radwańska zagrała bardzo dobrze w defensywie, a w decydującej akcji Janković na "wyczyszczonej" siatce zagrała w aut.

• 4:5 Niestety, serwis Radwańskiej przełamany. Polka prowadziła już 40:15, ale nie była w stanie wygrać decydującej piłki. Janković w tym gemie wykorzystała drugiego breakpointa.

• 4:4 Jankovic przy swoim serwisie czuje się coraz pewniej, gra agresywnie i skutecznie. Radwańska ugrała tylko jeden punkt.

• 4:3 Radwańska całkiem łatwo wygrywa swój gem serwisowy. Oddała tylko jeden punkt rywalce.

• 3:3 Janković szybko wygrała trzy kolejne punkty, ale Radwańska nie odpuściła. Wygrała dwie kolejne piłki, ale do wyrównania nie doprowadziła.

• 3:2 Był niebezpieczny momenty, gdy Radwańska poślizgnęła się przy siatce i upadła, szczęśliwie nic jej się nie stało. Polka gema przy swoim serwisie wygrała dość pewnie. Na razie granie długich wymian jest dla niej korzystniejsze.

• 2:2 Janković przy swoim serwisie zaczyna przejmować inicjatywę. Gra agresywniej, mocniej. W pierwszym secie wciąż przez przełamania.

• 2:1 Radwańska skutecznie gra tzw. passing shotami, Janković ugrała tylko punkcik przy serwisie Polki. To był bardzo krótki gem.

• 1:1 Bardzo długo i dobrze broniła się Radwańska, ale nie była w stanie zagrozić Janković. Serbka przy swoim podaniu wygrała do 30.

• 1:0 Radwańska już w swoim pierwszym gemie serwisowym musiała bronić się przed przełamaniem. I zrobiła to skutecznie. Ale wygranie gema nie przyszło jej łatwo. Radwańska popełnia sporo niewymuszonych błędów, ale i gra Janković jest szarpana. A do tego dochodzi wiatr.

• Grają!

• Radwańska i Janković już na korcie. Zaczynają rozgrzewkę.

• Martin del Potro wygrał swój pojedynek, co oznacza, że już wkrótce na korcie powinna się pojawić Agnieszka Radwańska.

• Agnieszka Radwańska rozpoczyna swoją przygodę z Wimbledonem. Polka zagra z Jeleną Janković. Początek meczu zaplanowano na 16:00.