Ta postać pojawiła się we wszystkich grach LEC i LCS. Dlaczego Lucian jest tak popularny?

Europejskie i północnoamerykańskie League of Legends w ubiegły weekend połączyła wspólna cecha. W każdej grze obu regionów pojawił się Lucian, który został wybrany lub wykluczony. Co powoduje jego popularność?

W grach komputerowych istnieje zjawisko mety, czyli najbardziej efektywnych taktyk dostępnych w danym momencie. Idealnym zobrazowaniem tego zjawiska jest popularność Luciana, postaci z League of Legends, w wyborach postaci przez profesjonalnych graczy. To także efekt minionych zmian wewnątrz tytułu.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Lucian pojawił się w każdej grze

Jeśli miniony weekend poświęciliście na biegłe obserwowanie meczów w ramach inauguracji, z całą pewnością zauważyliście ciekawą zależność dotyczącą Luciana, postaci często pojawiającej się w roli strzelca. Jak się okazuje, pojawił się on w każdym meczu zarówno League of Legends Championship Series, jak i League of Legends European Championship.

Lucian nie zawsze był częścią bezpośredniej gry. Często był również wykluczony, aby uniemożliwić jego wybór przeciwnikom. W przypadku rozgrywek północnoamerykańskich, jego pojawienie się zawsze gwarantowało drużynie zwycięstwo. W przypadku Europy pojawił się dwa razy, zaś współczynnik zwycięstw to 50%.

Dignitas Forest, gracz Counter StrikeLegendy CSa bez drużyny. Rozstanie z Dignitas

Dlaczego Lucian jest taki popularny?

W ostatnich tygodniach do League of Legends trafiła spora aktualizacja, która wpłynęła na wytrzymałość wszystkich bohaterów. Zwiększeniu uległy punkty zdrowia wszystkich postaci, pozwalając im przyjąć znacznie więcej obrażeń. Wpłynęło to jednocześnie na wydłużenie wszystkich wymian pomiędzy drużynami.

Lucian zaczął częściej pojawiać się w profesjonalnych meczach z uwagi na ilość obrażeń, które jest w stanie wygenerować. Są one zmaksymalizowane w synergii z Nami, postacią wspierającą. Ta skutecznie wzmacnia obrażenia strzelca swoją umiejętnością spod klawisza "E". Dzięki temu strzelec jest jedną z postaci, która wciąż potrafi w szybki sposób dokonać egzekucji na rywalu.

Samo połączenie z Nami jest niezwykle ważne, wszak Lucian pojawiał się tylko w przypadku jej obecności. Co ciekawe, AD carry nie zawsze był łączony w parę z rybią bohaterką. Często drużyny decydowały się na wybór Luciana, aby uniemożliwić uzyskanie potężnego duetu swoim rywalom.

100 Thieves100 Thieves odkrywa karty. Nowe informacje o grze tworzonej przez organizację esportową

Więcej o: