100 Thieves odkrywa karty. Nowe informacje o grze tworzonej przez organizację esportową

Organizacje esportowe coraz częściej wybiegają działaniami poza swój oryginalny zakres. Nie inaczej jest w przypadku amerykańskiego 100 Thieves, które decyduje się na stworzenie własnej gry.

Organizację esportową 100 Thieves kojarzy wiele fanów esportu, którzy interesują się szerszym zakresem niż europejska scena. Marka w ostatnich latach skupia się nie tylko na rywalizacji w grach komputerowych, lecz stale poszerza zakres swoich działań. Najambitniejszym z pomysłów jest stworzenie własnej gry komputerowej.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Tworzenie gier coraz popularniejsze

W połowie maja na mediach społecznościowych organizacji esportowej 100 Thieves pojawiło się ciekawe ogłoszenie. Wówczas podmiot poinformował o trwających pracach nad stworzeniem własnej, pełnoprawnej gry wideo. Zapowiedziano wówczas, że udział w procesie tworzenia tytułu mają brać profesjonalni gracze oraz twórcy treści zaangażowani w życie drużyny.

100 Thieves to pierwsza z organizacji esportowych, która zdecydowała się na podjęcie takiego ruchu. Nie jest to jednak nowość w świecie Internetu i mediów społecznościowych. Na podobne działania decydują się nawet polskie podmioty, a kolektyw YouTuberów "EKIPA"  jest tego najlepszym przykładem.

Maciej 'F1KU' MiklasSukces polskiego zawodnika. OG w półfinale wiosennego BLAST Premier

Czym będzie gra od 100 Thieves?

Podczas ogłoszenia o Project X, bo tak roboczo nazywa się gra, nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele. Znacznie więcej dowiedzieliśmy się za sprawą krótkiego filmu opublikowanego na mediach społecznościowych projektu. Trwająca niespełna dziesięć minut produkcja dostarcza wielu informacji.

Zdecydowanie najważniejszą z nich jest ta, że gry nie powinniśmy się spodziewać w najbliższych miesiącach czy latach. Tytuł znajduje się we wstępnej fazie produkcji, co wyklucza możliwość podania precyzyjnej daty premiery. Nie oznacza to jednak braku konkretów - dowiedzieliśmy się, że gra będzie strzelanką opartą na silniku Unreal Engine 5. Osobą odpowiedzialną za produkcję został natomiast Pete Hawley, który pracował przy takich tytułach jak Burnout Paradise, Little Big Planet czy Fable.

G2 Esports JankosG2 wywalczy kolejne trofeum? Powracają europejskie rozgrywki LoL-a

Więcej o: