Polscy siatkarze idą jak burza! Nie mają litości dla rywali. Komplet zwycięstw na MŚ U-21

Reprezentacja Polski siatkarzy U-21 z kompletem trzech zwycięstw awansowała do kolejnej fazy mistrzostw świata. Na zakończenie pierwszej rundy wygrała z Bułgarią 3:1.

Drużyna prowadzona przez byłego reprezentanta Polski, świetnego środkowego Daniela Plińskiego najpierw pokonała Kubę 3:1, a potem Bahrajn 3:0. W sobotę w decydującym o pierwszym miejscu w grupie, biało-czerwoni okazali się lepsi od Bułgarii.

Kandydat na trenera reprezentacji Polski zabrał głos. Kandydat na trenera reprezentacji Polski zabrał głos. "Byłbym nienormalny"

Wyrównany mecz dla Polaków

Pierwszy set tego pojedynku był pasjonujący. Polacy wygrali go dopiero w walce na przewagi - 29:27. W drugim secie zespół Plińskiego zwyciężył już pewnie - 25:19. W trzeciej partii, znów bardzo wyrównanej, lepsi byli Bułgarzy (25:23). W czwartym secie znów to biało-czerwoni nadali ton wydarzeń na parkiecie i nie pozwolili rywalom doprowadzić do tie-breaka, wygrywając 25:19.

Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli kapitan Michał Gierżot - 22 oraz Jakub Czerwiński - 18.

Teraz Polacy będą rywalizować w grupie F, w której zagrają dwie najlepsze drużyny grup B i D. Oprócz nich znajdą się w niej Bułgaria, Rosja oraz Brazylia. Do kolejnej fazy awansują dwa najlepsze zespoły.

Pokaźny zastrzyk gotówki dla ZAKSY Kędzierzyn-Koźle za triumf w Lidze MistrzówPolskie zespoły poznały rywali w siatkarskich Ligach Mistrzów i Mistrzyń

Przypomnijmy, że w połowie września reprezentacja Polski juniorów zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Europy do lat 18. Zespół Michała Bąkiewicza w starciu o trzecie miejsce pokonał Bułgarów 3:1. Wcześniej Polacy w finale młodzieżowych Mistrzostw Świata FIVB wygrali z Bułgarią 3:0.