Kandydat na trenera reprezentacji Polski zabrał głos. "Byłbym nienormalny"

Nie ustają spekulacje ws. nowego trenera męskiej reprezentacji Polski w siatkówce. Nikola Grbić wypowiedział się w tej kwestii. - Przecież, gdybym otrzymał taką propozycję i powiedziałbym, że nie jestem zainteresowany, byłbym nienormalny - przyznał serbski trener.

Nikola Grbić w ubiegłym sezonie poprowadził Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle do triumfu Lidze Mistrzów i rozstał się z zespołem, przyjmując propozycję włoskiego zespołu Sir Safety Perugia.

Zobacz wideo Ile można zarobić w siatkówce? Zwycięzcy siatkarskiej Ligi Mistrzów nie maja co się porównywać do piłki nożnej [Studio Biznes]

Pokaźny zastrzyk gotówki dla ZAKSY Kędzierzyn-Koźle za triumf w Lidze MistrzówPolskie zespoły poznały rywali w siatkarskich Ligach Mistrzów i Mistrzyń

Serbski szkoleniowiec zabrał głos na temat ewentualnego przejęcia stanowiska trenera kadry reprezentacji Polski, z której odejdzie Vital Heynen po tym, jak zdobył brązowy medal mistrzostw Europy po wygranej z rodakami Grbicia 3:0 (25:22, 25:16, 25:22).

Grbić o ewentualnym przejęciu reprezentacji Polski w siatkówce. "Odpowiedź jest bardzo prosta"

- Odpowiedź na to jest bardzo prosta. Znajdźcie mi jednego trenera na świecie, który nie chciałby być selekcjonerem reprezentacji Polski. To jest moja odpowiedź. Przecież, gdybym otrzymał taką propozycję i powiedziałbym, że nie jestem zainteresowany, byłbym nienormalny - powiedział Grbić, cytowany przez portal polsatsport.pl na konferencji w Poznaniu przed 16. Agrobex Memoriałem Arkadiusza Gołasia.

- Polska jest bardzo silną drużyną, która jest w stanie osiągać najlepsze wyniki, każdy trener chce z taką reprezentacją pracować. Dochodzą też nowi, młodzi zawodnicy, zmienia się generacja, ale wciąż ten zespół jest w stanie grać na najwyższym poziomie i walczyć sukcesy. Do tego dochodzą też wyjątkowi kibice - dodał serbski szkoleniowiec.

Oprócz Grbicia innymi kandydatami na trenera biało-czerwonych są Lorenzo Bernardi i były szkoleniowiec kadry, Andrea Anastasi, o czym poinformował "Przegląd Sportowy". - Dopóki na rynku nie pojawiła się oferta Bernardiego, najmocniej stały akcje Grbicia - czytamy w dzienniku. Jest to o tyle zadziwiające, że Włoch w przeciwieństwie do Serba nie ma żadnego doświadczenia w prowadzeniu reprezentacji.

Wiemy, kto będzie pokazywać siatkówkę w Polsce! Zaskakująca długość umowyWiemy, kto będzie pokazywać siatkówkę w Polsce! Zaskakująca długość umowy

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Vitala Heynena. Być może decyzja zapadnie już w poniedziałek 27 września lub wtorek 28 września, kiedy odbędą się wybory na stanowisko prezesa Polskiej Piłki Siatkowej.

Więcej o: