Polscy siatkarze mistrzami MŚ U-19! Sroga lekcja udzielona rywalom [TRANSMISJA]

Polscy siatkarze u 19 w kapitalnym stylu wygrali mistrzostwo świata u19! Biało-czerwoni w finale udzielili prawdziwej lekcji Bułgarom i rozbili ich 3:0 (25:20, 25:19, 25:19).

Reprezentacja Polski do lat 19 do tej pory spisywała się bezbłędnie na mistrzostwach świata. Do półfinałowego meczu z Iranem drużyna prowadzona przez Michała Bąkiewicza wygrała wszystkie mecze bez straty seta. W 1/8 finału biało-czerwoni wyeliminowali Kolumbię, natomiast w ćwierćfinale byli zdecydowanie lepsi od Niemców. W półfinale wygrali z gospodarzami (Iranem) 3:1. A w finale było jeszcze lepiej. 

Zobacz wideo "Złoty medal byłby nagrodą pocieszenia dla polskich siatkarzy"

Sroga lekcja udzielona przez Polaków

Początek finału był dla naszych młodych zawodników dość mocno stresujący, ale to oznaczało, że w pierwszej części seta rywalizowali z Bułgarami punkt za punt. Końcówka była w wykonaniu Polaków bezwzględna i spokojnie pokonaliśmy rywali do 20. 

W drugim secie biało-czerwoni również zaczęli nerwowo. Przegrywaliśmy 5:7 i Michał Bąkiewicz wziął czas. Po nim jednak gra naszej drużyny się odmieniła, zdobyliśmy cztery punkty z rzędu i Polska zaczęła nadawać rytm rywalizacji. Świetnie funkcjonował też nasz blok, którym zdobyliśmy pięć punktów w secie i spokojnie wygraliśmy partię do 19. Warto też wspomnieć o dobrej grze naszego atakującego Nowika, który kończył wiele trudnych piłek. 

Polscy siatkarze mistrzami świata do lat 19Polscy siatkarze mistrzami świata do lat 19! Wszyscy rywale bez szans!

Trzeciego seta biało-czerwoni zaczęli zaś znakomicie. Szybko wyszliśmy na prowadzenie 6:1, po którym trener rywali wziął czas. Po nim jednak Bułgarzy wcale nie grali wiele lepiej, ale to w nasze szeregi wdarło się rozprężenie. Rywale doszli nas na dwa punkty, ale Polacy mozolnie odbudowali przewagę dzięki świetnej grze i kapitalnym blokom. m.in Nowika, który raz zablokował rywala, będąc pół metra od siatki i aż sam złapał się za głowę po tym zagraniu. Końcówka seta też należała do biało-czerwonych i pewnie pokonaliśmy rywali do 19. 

Drugie mistrzostwo świata U19 w historii

Reprezentacja Polski drugi raz w historii zdobyła złoty medalu na mistrzostwach świata do lat 19 po raz drugi w historii. Na mundialu w 2015 roku w Argentynie biało-czerwoni pokonali gospodarzy 3:2. Polacy mają także na koncie dwa brązowe medale, wywalczone w 1999 oraz 2013 roku. Na MŚ w 2017 roku reprezentacja Polski zajęła 17. miejsce, natomiast dwa lata później nie brała udziału.

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej w Warszawie i Katowicach. Więcej tutaj

TRANSMISJA MECZU POLSKA - BUŁGARIA:

 
Więcej o: