Były reprezentant ostro krytykuje Heynena. "Zapomniał nawet o tym"

- Vital Heynen? Teraz zamknął się sam w sobie i zapomniał nawet o tym, że ma wyrównany zespół i mógł robić zmiany. Taki zarzut też można mu postawić - stwierdził Krzysztof Ignaczak, cytowany przez tvp.sport.pl.

Vital Heynen zdobył sześć medali na osiem możliwych. Belg osiągnął z kadrą tak dużo, że w historycznym rankingu selekcjonerów ustępuje miejsca chyba tylko legendarnemu Hubertowi Wagnerowi. Ale jednak ostatnie wyniki były rozczarowujące. Teoretycznie mieliśmy jedną z najsilniejszych kadr w historii, ale podczas igrzysk olimpijskich w Tokio odpadliśmy już w ćwierćfinale, a podczas niedawno zakończonych mistrzostw Europy musieliśmy zadowolić się brązowym medalem, choć apetyt był na złoto.

Zobacz wideo POLSKA - SERBIA. Koniec ery kadry Heynena. Medal na otarcie łez

Były reprezentant nie chce Heynena. Były reprezentant nie chce Heynena. "W nagrodę ma być zesłany do pracy z kobietami?"

- Graliśmy zbyt prosto i czytelnie. Trener zaniechał zmian. W tę drużynę trzeba tchnąć nowego ducha - ocenił Paweł Zagumny w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Ignaczak ostro o Heynenie

- Skoro bał się na początku japońskiego turnieju, byśmy nie podejrzeli ustawień na mecz z Wenezuelą, to chyba nie był to ten sam Belg, którego widzieliśmy podczas mistrzostw świata 2018, prawda? Wtedy potrafił ściągnąć odpowiedzialność z chłopaków jakimś wywiadem czy ciekawym zagraniem. Teraz zamknął się sam w sobie i zapomniał nawet o tym, że ma wyrównany zespół i mógł robić zmiany. Taki zarzut też można mu postawić - stwierdził Krzysztof Ignaczak, cytowany przez tvp.sport.pl 

Trener Rosjan krytykuje zespół. Jest reakcja po klęsce z PolskąTrener Rosjan krytykuje zespół. Jest reakcja po klęsce z Polską

Kto zastąpi Heynena? Faworytem nie jest już Nikola Grbić, a Lorenzo Bernardi. W stawce niespodziewanie pojawił się także dobrze znany Polakom Andrea Anastasi.

Vital Heynen 6 medali w 8 turniejach mistrzowskich

  • Liga Narodów 2018 - 5. miejsce
  • MŚ 2018 - złoto
  • Liga Narodów 2019 - brąz
  • ME 2019 - brąz
  • Puchar Świata 2019 - srebro
  • Liga Narodów 2021 - srebro
  • Tokio 2020 - 5. miejsce
  • ME 2021 - brąz
Więcej o: