Były reprezentant nie chce Heynena. "W nagrodę ma być zesłany do pracy z kobietami?"

- Przestańmy traktować żeńską siatkówkę jak miejsce zsyłki dla szkoleniowców - powiedział były reprezentant Polski w siatkówkę, Maciej Jarosz. Obecnie komentator Polsatu Sport jest przeciwny wiązaniu Vitala Heynena z żeńską drużyną narodową.

Czego dotyczy problem poruszony przez Macieja Jarosza? - Vital bardzo by chciał i jest zainteresowany tym stanowiskiem - powiedziała Ola Piskorska, rzeczniczka Vitala Heynena na temat ewentualnej pracy Belga z reprezentacją Polski siatkarek. Okazuje się jednak, że siatkarskie środowisko nie podchodzi do tego z takim entuzjazmem. 

Zobacz wideo Brąz na otarcie łez. "Dobrze, że nie ma stypy na odejście Vitala Heynena"

- Mamy naprawdę fajne dziewczyny, które potrzebują fachowca. A Heynen? Przypominam, nie odbierając mu zasług, że nie zrealizował jednak podstawowego celu, jakim był medal olimpijski. I teraz co? W nagrodę ma być zesłany do pracy z kobietami? Przestańmy traktować żeńską siatkówkę jak miejsce zsyłki dla szkoleniowców, którym się nie udało w męskiej, albo tych, którzy szukają nowych wyzwań - powiedział Jarosz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". 

Vital Heynen nie jest mile widziany w żeńskiej kadrze siatkarskiej? Sprzeciwiają się Jarosz czy Glinka 

Maciej Jarosz nie jest pierwszym przypadkiem, który sprzeciwia się takiemu planowi. W środę informowaliśmy o postawie Małgorzata Glinki, byłej reprezentantki Polski. - Jednak cała sytuacja jest dziwna. Heynen rezygnuje z męskiej kadry i chce teraz trenować kobiety. Znowu to my jesteśmy kopciuszkami. Jeżeli jest taki dobry, to niech zostanie przy mężczyznach - powiedziała siatkarka.

Sparing reprezentacji Polski siatkarek z Bułgarią w ŁodziOficjalnie! Jest dwóch chętnych do objęcia reprezentacji Polski siatkarek

Vital Heynen w niedzielę w Katowicach poprowadził polskich siatkarzy do zwycięstwa nad Serbią 3:0 w meczu o brązowy medal mistrzostw Europy. Później przyznał, że to jego pożegnanie z kadrą, z którą wywalczył m.in. mistrzostwo świata. Wcześniej Belg miał zdobyć z kadrą medal na igrzyskach olimpijskich, jednak kadra odpadła z turnieju przegrywając w ćwierćfinale z Francją 2:3. 

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

192 stroje trafią do młodych adeptów siatkówki w ramach akcji Sport.pl, pt. "Stroje za asy", która trwa w trakcie mistrzostw Europy w siatkówce. W meczu o trzecie miejsce z Serbami reprezentacja Polski zaserwowała sześć asów, co łącznie daje 64 asy w całym turnieju. Kolejne asy odliczaliśmy w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbyła się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: