Znany siatkarz zrezygnował z reprezentacji! Teraz będzie Polakiem

Zawodnik Projektu Warszawa Igor Grobelny zrezygnował z możliwości gry dla reprezentacji Belgii, decydując się na występy z polskim obywatelstwem. Przyjmujący stołecznego klubu od stycznia 2022 roku będzie grał w PlusLidze jako polski zawodnik.

Reprezentacja Polski siatkarzy w poniedziałkowy wieczór pewnie wygrała 3:0 z Belgią w swoim czwartym meczu podczas tegorocznych mistrzostw Europy. W drużynie "Czerwonych Smoków" zabrakło znanego z gry na polskich parkietach Igora Grobelnego, który nie otrzymał powołania na turniej.

Zobacz wideo Michał Kubiak nie chce kalkulować. "W Tokio też już myśleliśmy o półfinałach i finałach"

Rozbrajająca szczerość Vitala Heynena. 'Nie wiem, co się dzieje w grupie C'Heynen zapytany o kolejnego rywala. Rozbroił: "Oficjalnie nie wiem, co się dzieje"

Igor Grobelny będzie występował na polskiej licencji

Belgijskie media przekazały, że 28-latek zrezygnował z możliwości gry w kadrze Belgii, chcąc występować w PlusLidze jako polski zawodnik. Regulamin rozgrywek stanowi, że w jednym momencie na parkiecie może jednocześnie przebywać maksymalnie trzech obcokrajowców, czego efektem jest szczególne docenienie polskich siatkarzy.

Igor Grobelny posiada podwójne obywatelstwo - belgijskie i polskie. Oznacza to, że po odbyciu dwuletniej karencji zawodnik będzie mógł grać na polskiej licencji. Okres ten zakończy się w styczniu 2022 roku.

Debiut w kadrze w 2018 roku

Igor Grobelny urodził się w Radomiu. Jest synem byłego zawodnika Czarnych Radom Dariusza Grobelnego. W 2014 roku otrzymał propozycję reprezentowania Belgii, z czego skorzystał cztery lata później, kiedy to debiutował w narodowych barwach.

Ostatni mecz siatkarzy w fazie grupowej mistrzostw Europy. Gdzie i o której obejrzeć? [TRANSMISJA]Ostatni mecz siatkarzy w fazie grupowej mistrzostw Europy. Gdzie i o której obejrzeć? [TRANSMISJA]

28-letni przyjmujący rozpoczynał seniorską karierę w VC Euphony Asse-Lennik. W 2014 roku przeniósł się do Czarnych Radom, następnie w 2016 roku trafił do Cuprum Lubin, gdzie wrócił po rocznej przerwie spowodowanej grą dla Hypo Tirol Alpenvolleys Haching. Od 2019 roku występuje w Projekcie Warszawa.

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. W pierwszych czterech meczach zdobyli zagrywką 28 punktów, co oznacza ufundowanie 84 strojów!

Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: