N'Gapeth stracił panowanie nad sobą! Ostra reakcja sędziego

Mistrzowie olimpijscy byli bez szans w drugim secie starcia z Niemcami w fazie grupowej siatkarskich mistrzostw Europy. Seria błędów i strata wielu punktów potrafi być frustrująca, co odczuł Earvin N'Gapeth. Sędzia ukarał przyjmującego czerwoną kartką za niesportowe zachowanie.

Trudny to był mecz dla Francuzów, choć finalnie udało im się pokonać Niemców 3:1 w setach. Pierwsza partia po bardzo wyrównanej walce zakończyła się wynikiem 31:29. Prawdziwe problemy mistrzowie olimpijscy mieli jednak w drugim secie. Przy prowadzeniu Niemców 14:4 piłkę serwował Tobias Krick, a sędzia odgwizdał błąd ustawienia reprezentacji Francji, co dało kolejny punkt Niemcom. Krick ponownie rozpoczął grę, mogłoby się wydawać, że błąd się nie powtórzy, jednak sędzia ponownie dopatrzył się tego samego przewinienia - było 16:4.

Błędy, błędy, błędy. Francuzi nie mogli się odnaleźć w drugim secie i zapłacili za to karnym punktem

Drugi taki błąd z rzędu zdenerwował całą reprezentację Francji. Do sędziego zwrócili się selekcjoner Bernardo Rezende, siatkarze rezerwowi oraz właśnie Earvin N'Gapeth. Przyjmujący był kilkukrotnie wzywany przez arbitra głównego, który miał przygotowaną żółtą kartkę. Siatkarz jednak stracił panowanie nad sobą, ostro argumentował swoje racje i nie wykonał poleceń. W zamian został ukarany czerwonym kartonikiem.

Heynen, Kaczmarek i Leon podczas meczu Polska-BelgiaPolacy są w znakomitej sytuacji. Vital Heynen nie zawiódł córki

siatkówce czerwona kartka wiąże się z utratą kolejnego punktu, co sprawiło, że Francuzi po tej sytuacji przegrywali 4:17. Druga partia zakończyła się wygraną Niemców 25:15, jednak nie przyniosło to końcowego rezultatu. To pierwszy przegrany set Francuzów w tegorocznym turnieju.

Tak wygląda tabela grupy ME siatkarzy po meczu Polska - BelgiaTak wygląda tabela grupy ME siatkarzy po meczu Polska - Belgia

Reprezentacja Francji wygrała ostatecznie trzeciego i czwartego seta kolejno: 25:22, 25:22 wygrywając trzecie spotkanie z rzędu w fazie grupowej siatkarskich mistrzostw Europy. Mistrzowie olimpijscy prowadzą w tabeli grupy D z dziewięcioma punktami na koncie. Miejsce wicelidera zajmują Niemcy, którzy mają o trzy punkty mniej. Na miejscach gwarantujących awans znajdują się również Łotysze (5 pkt) oraz Słowacy (3 pkt).

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. W pierwszych czterech meczach zdobyli zagrywką 28 punktów, co oznacza ufundowanie 84 strojów!

Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.